Hlavní obsah

Ředitel pražské školy má covid-19, ruší se výuka na druhém stupni

14. 6. 2020, 16:32

Ředitel základní a mateřské školy v pražské Vinoři byl pozitivně testován na nemoc covid-19. Zatím není jasné, kdo další bude muset do karantény. Škola to oznámila na svém webu.

Foto: repro ZŠ a MŠ Praha - Vinoř

ZŠ a MŠ Praha - Vinoř

Článek

Škola preventivně zrušila výuku v šestých až osmých třídách, která nyní v celém Česku podle nařízení vlády funguje kvůli koronaviru jen v omezeném režimu. Základní školu navštěvuje zhruba 650 dětí, vyplývá z jejích internetových stránek.

Kdo bude muset jít do karantény, budou hygienici podle sdělení školy s ředitelem probírat nejdříve v pondělí.

„Preventivně rušíme výuku v 6. až 8. ročníku, vše další běží a přizpůsobíme se pokynům hygieny,” uvedla škola. Informace o předávání vysvědčení plánuje zveřejnit na svém webu později. Zatím počítá s pořádáním schůzky rodičů budoucích prvňáčků ve středu 17. června.

Dítě ze školky mělo koronavirus. Třída Medvědů musí do karantény

Koronavirus

První stupeň základní školy navštěvuje podle jejího webu přibližně 400 dětí, druhý stupeň asi 250 žáků. Výuku zajišťuje zhruba 40 učitelů. Do mateřské školy, která je součástí základní školy od roku 2001, chodí víc než 200 dětí.

Praze se dosud koronavirus objevoval spíše ve školkách. Naposledy byl na covid-19 pozitivně testován jeden z pedagogů ve školce Markušova v Praze 11. Školka se uzavřela a třída, kde pedagog působil, musela do karantény.

V hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví nejvíc případů koronaviru mezi kraji. Odhaleno jich zde bylo víc než 2300, přes 1400 nemocných se už vyléčilo. Podle hygieniků se v Praze v poslední době objevují ohniska nemoci hlavně na stavbách, kde pracují agenturní zaměstnanci.

Reklama

Související články

Výběr článků