Hlavní obsah

Pan prezident o mně mluvil pěkně, myslí si Blatný. Slova o vyhoření jako útok nebere

3. 3. 2021, 21:10

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nebere jako útok slova prezidenta Miloše Zemana, že na něm pozoruje syndrom vyhoření. Novinářům to řekl po středečním zasedání vlády. Ministr si myslí, že o něm Zeman celkově ve víkendovém rozhovoru pro CNN Prima News mluvil „docela pěkně”. Dodal, že ke spekulacím o svém odvolání se nepotřebuje vyjadřovat.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ministr zdravotnictví Jan Blatný

Článek

Zeman o víkendu řekl, že je mu Blatného líto. "Nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený," odpověděl prezident na dotaz, zda by měl Blatný skončit. Dodal však, že změna ve vládě je v kompetenci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zeman odepsal ministra Blatného, Babiš to popřel

Domácí

Blatný řekl, že Zemanova vyjádření nechápal jako útok. "Naopak si myslím, že o mně pan prezident mluvil docela pěkně, a k dalším spekulacím se nepotřebuji vyjadřovat," uvedl.

Babiš o víkendu řekl, že výměna Blatného aktuálně není na stole. Poznamenal v té souvislosti, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků. Ve středu řekl, že s ministrem spolupracují. Blatný se zabývá epidemiologickými otázkami, Babiš očkováním a léky na covid-19. "Já k tomu nemám co říct," uvedl na dotaz k Zemanovým vyjádřením.

Reklama

Výběr článků