Článek
ODS by volby vyhrála s mírným náskokem před sociálními demokraty. Komunisté by byli třetí s jednou desetinou nad třinácti procenty. Strana zelených by podle Mori měla skoro jedenáct procent a vstup do Sněmovny by uzavírali lidovci se ziskem přes šest procent.
V porovnání s průzkumem agentury Median, který vyšel minulý týden si pohoršila ODS, ČSSD a naopak si polepšili komunisté, zelení a lidovci. Strana zelených si proti průzkumu Medianu polepšila zdaleka nejvíce, o 4,1 procenta.
Agentura Mori dále prezentovala spokojenost s činností vlády a šéfů politických stran. V této kategorii si vedl nejlépe Jiří Čunek a Martin Bursík.
| Spokojenost s činností vlády a šéfů stran (v %) | ||
| červen | srpen | |
| vláda | 12 | 12 | 
| Mirek Topolánek | 17 | 17 | 
| Jiří Paroubek | 14 | 14 | 
| Martin Bursík | 20 | 22 | 
| Jiří Čunek | 24 | 27 | 
| zdroj: Mori | ||
Podle indexu ekonomického optimismu je 21 procent respondentů přesvědčeno, že se ekonomická situace v ČR zlepší, naopak 38 procent si myslí, že se zhorší. Největší část, 41 procent věří, že situace zůstane stejná.
Za tři nejdůležitější problémy ČR označili respondenti ekonomiku a hospodaření státu, politickou situaci a zdravotnictví.
Podle průzkumu by se voleb zúčastnilo 65 procent oprávněných voličů.