Hlavní obsah

Pandemie neočkovaných se potvrzuje: tvoří většinu nakažených, hospitalizovaných i zemřelých

17. 11. 2021, 14:20
Jan Menšík, Novinky, Jan Menšík

Lidé, kteří nejsou naočkovaní, tvoří podle dat ministerstva zdravotnictví většinu nově nakažených, hospitalizovaných i zemřelých. Dvě třetiny všech nakažených v listopadu připadá na neočkované jedince.

Článek

Za úterý přibylo 22 479 nově nakažených, což je rekord od počátku epidemie. Podle podrobných dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky z tohoto počtu na neočkované připadlo 16 189 lidí.

Z hospitalizovaných 4425 covidových pacientů je pak 2430 lidí, kteří nejsou očkovaní, covid v uplynulých 180 dnech neprodělali nebo mají nedokončené očkování.

Babiš: Zpřísníme. Od pondělí bude uznáváno pouze očkování a potvrzení o prodělání covidu

Domácí

Ještě markantnější rozdíl je ve statistikách týkajících se pacientů ležících na JIP. Ke středě je v těžkém stavu 661 pacientů, neočkovaných je 436.

Nejtragičtější statistice zemřelých taktéž „vévodí” neočkovaní lidé. Ze všech listopadových zemřelých s covidem-19 bylo 54 procent z nich bez vakcíny.

Na to, aby se lidé nechali proti covidu očkovat, dlouhodobě apelují politici i experti. Pravděpodobný budoucí premiér Petr Fiala očkování ve středu označil za jedinou cestu z epidemie covidu. Podobně mluví i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19: Kdy se registrovat a kam se jít očkovat

Koronavirus

ON-LINE: Přibylo 22 479 nakažených, nejvíce od začátku pandemie

Domácí

Reklama

Související články

Výběr článků