Článek
Víska byla vyklizena celá, situace byla vážná, podle velitele hasičů Lubomíra Erbana do rána voda zatopila i ta místa, která už byla po předešlé povodni odčerpána. Voda v řece Smědé stoupala až do odpoledních hodin, kdy déšť přešel v mrholení. Nadále tam však platil stav ohrožení.
Ve Vísce přetékala voda přes hráz rybníka. Přivolaný hydrogeolog uvedl, že hráz vydrží.

Podemleté domy (obec Poustka)
Podle starostky Višňové Marie Matuškové (nez.) je dalším problémem ucpaná přehrada Harta, kam se naplavilo 500 kubíků dřeva. Ještě v pátek hasiči plánovali odstřel dřeva, ale po vzestupu hladiny od tohoto záměru upustili v obavě z dopadu záplavové vlny.

Vojáci pomáhali zatopeným.
Hasiči i policisté mají problémy také s lidmi, kteří se chodí dívat na rozsah škod a poničená obydlí. Povodňové turistice stejně jako v minulých dnech holdují zejména Poláci.
Obavy v Hrádku nad Nisou
Na Řasnici ve Frýdlantu platil druhý povodňový stupeň, Lužická Nisa dosáhla prvního stupně.
"Od pěti hodin jsme vzhůru a sledujeme řeku, dost kolísá, ale zatím je v normálu," uvedl ráno starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta. Lidé tam hladinu řeky s obavami sledovali a doufali, že se nebude opakovat minulá sobota, kdy tam hladina Nisy dosáhla bezmála čtyř metrů.
Obyvatelé Hrádku se modlili, aby voda příliš nestoupla, teprve ve středu tam řeka klesla pod 150 centimetrů a v níže položených částech mohli začít čerpat vodu ze zaplavených domů. "Dřív nešlo s čerpáním začít, protože se nám voda vracela zpátky," poznamenal Půta. Ve městě se podařilo obnovit dodávky vody, elektřiny i plynu a situace se pomalu začala vracet do normálu. Teď mají všichni strach, že se budou záplavy opakovat.
Obavy ze stoupající Nisy mají také v Bílém Kostele na Liberecku. Před týdnem tam řeka zaplavila 70 procent domů a způsobila miliónové škody. "Škody teprve sčítáme, stále máme některé domy zaplavené," řekl starosta Jiří Formánek. V obci se intenzivně uklízí. "Na sledování řeky už nemáme sílu," přiznal unaveně starosta.

Příprava pytlů v Raspenavě
Relativně klidná byla situace na Frýdlanstku, které před týdnem postihly záplavy nejvíce. I tam ale pršelo. Poměrně silně pršelo i na Českolipsku v oblasti Jablonného v Podještědí a Stráže pod Ralskem a také ve východní části Jizerských hor a v Krkonoších.
Liberecký kraj se přitom teprve vzpamatovává z bleskové povodně, která před týdnem zasáhla více než čtvrtinu měst a obcí v kraji. Škody podle odhadů přesáhnou pět miliard korun. Postižena byla zejména oblast Frýdlantska a také Českolipsko. Evakuováno muselo být kolem 2000 lidí, na 200 z nich se stále ještě nemohlo vrátit domů. Povodeň si vyžádala pět lidských životů. Jeden člověk se stále pohřešuje.
Velká voda ničila silnice a desítky mostů, zničeny jsou desítky domů a další se musí zbourat. Voda přerušila dopravu na 44 silnicích, čtvrtina ze nich je stále ještě neprůjezdná, z toho ve čtyřech případech budou uzavírky dlouhodobé. Na Frýdlantsku je stále omezena i železniční doprava a bez vody tam zůstává na 2600 lidí.