Hlavní obsah

Na kontě pro postiženou Elu je již 200 tisíc, rodina je nadšena

16. 9. 2009, 18:34
Právo, Novinky, vm, hon

Na účtu finanční sbírky pro rodinu Wawrzosových z Karviné, kterým neznámý zloděj ukradl dotované auto pro postiženou dceru Elu, je již přes 200 tisíc korun. Sylva Wawrzosová řekla Právu, že takový obrovský ohlas na sbírku nečekala. Proti povinnosti vrátit dotaci se zatím neodvolali.

Foto: Aleš Honus, Právo

Sylva Wawrzosová se svou pětiletou dcerou Elou nyní musí na rehabilitace jezdit vypůjčeným automobilem a dotaci bude muset vrátit.

Článek

Průběžný stav na sbírkovém účtu pro Elu je ke středečnímu odpoledni 206 249 Kč. Rodina uvažuje o použití těchto peněz k zakoupení mírně ojetého auta typu minivan, v kterém by se pohodlněji přepravoval vozík pro postiženou pětiletou dívku.

Pomoc s výběrem vozu a s pojištěním zdarma nabídl rodině server Proženy.cz spolu s Sauto.cz. Sylva Wawrzosová takový obrovský ohlas na sbírku podle svých slov nečekala.

„Když jsem se tu částku dozvěděla, podlomila se mi kolena. Já jsem totiž tajně doufala, že by se mohlo vybrat padesát, maximálně sto tisíc,“ řekla Wawrzosová. Na koupi vozu Wawrzosovým přispěla radnice v Karviné dotací sto tisíc korun, kterou bude muset nyní rodina vrátit, protože "předmět dotace zanikl“. [celá zpráva]

Wawrzosová řekla, že se proti povinnosti vrátit dotaci zatím u ministerstva práce a sociálních věcí neodvolala. „To bude ještě na dlouho. Nejprve musíme až do začátku října čekat na protokol od policie, teprve potom se odvoláme,“ dodala.

Po zveřejnění článku na serveru Novinky.cz a v deníku Právo byly obě redakce okamžitě zavaleny množstvím e-mailů s nabídkami finanční pomoci. Poté vzniklo za přispění nadace Naše dítě ve spolupráci se společností Seznam.cz a za mediální podpory Novinek, serveru Proženy.cz a deníku Právo konto s číslem 3300033/0300 a variabilním symbolem 2222. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků