Hlavní obsah

Na jihu Čech přibývá klíšťové encefalitidy

17. 6. 2020, 7:44
Právo, orh

Lidé by si měli dávat velký pozor na klíšťata. Hygienici evidují už šestnáct případů klíšťové encefalitidy, což je dvakrát více, než tomu bylo ve stejném období loňského roku. Jen v minulém týdnu přibylo šest případů.

Foto: Novinky

Ilustrační foto

Článek

Právo o tom informovala Jitka Luňáčková, epidemioložka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Nové případy onemocnění jsou především na Českokrumlovsku a Táborsku. „Šest potvrzených případů registrujeme na Českokrumlovsku, pět na Českobudějovicku, dva na Táborsku a po jednom na Jindřichohradecku, Strakonicku a Prachaticku,“ řekla Luňáčková.

Zmínila, že v minulém týdnu přibylo i deset případů lymeské borreliózy. Té je v kraji prokázáno méně než vloni, kdy jsme ve srovnatelném období měli již sto jeden případ. K dnešnímu ránu evidujeme osmdesát sedm případů, z toho nejvíce na Českobudějovicku – sedmadvacet,“ upozornila včera Luňáčková.

Americká vakcína proti lymské borelióze má stoprocentní účinnost, potvrdili budějovičtí vědci

Věda a školy

Dlouhodobě nejvíce toto onemocnění registrují hygienici na Jindřichohradecku a Táborsku. „V posledních letech došlo k nárůstu i na Českobudějovicku. To jsou okresy, kde bývá riziko nejvyšší,“ podotkla epidemioložka.

Reklama

Výběr článků