Hlavní obsah

Krejčířův majetek včetně luxusní černošické vily půjde do dražby

19. 3. 2013, 16:06 • Aktualizováno 19. 3. 2013, 16:46

Černošická vila i další majetek uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře půjde do exekuční dražby. Minulý týden o tom rozhodl Krajský soud v Praze, který tak potvrdil rozhodnutí o nařízení exekuce kvůli pohledávce za zhruba 50 miliónů. V úterý o tom informovala mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

Foto: Archiv, Právo

Radovan Krejčíř

Článek

"Krajský soud v Praze rozhodoval 15. března a potvrdil rozhodnutí Okresního soudu pro Prahu-západ," uvedla Steinerová. Pohledávka podle dřívějších informací Exekutorské komory vznikla v jednom z trestních řízení, kdy Krejčíř neuhradil náhradu škody.

"Pokud hovoříme o odvolání proti usnesení soudu o nařízení exekuce, nebyl soudnímu exekutorovi výsledek dosud doručen," řekla mluvčí komory Petra Báčová. Obecně se ale podle ní při zamítnutí odvolání stává exekuce pravomocnou a soudní exekutor může ustanovit vhodného znalce, který zpracuje posudek a nemovitost ocení. Poté následuje dražba.

Báčová již dříve uvedla, že soudní exekutor rozhodl o zajištění nemovitostí Krejčíře zástavním právem a s ohledem na výši pohledávky i o jejich prodeji. Mimo jiné takto postihl i Krejčířovu vilu v Černošicích v u Prahy. Podle dřívějších informací Lidových novin byl dům oficiálně majetkem Krejčířovy manželky Kateřiny.

Mramorové schodiště i akvárium pro žraloka

V rezidenci je mimo jiné tajná místnost, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště nebo obří akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka. O dům, ze kterého Krejčíř před více než sedmi lety policistům při domovní prohlídce utekl, málem přišel už v roce 2011. Tehdy jeho manželka zapomněla uhradit daň z nemovitosti 4314 korun, a finanční úřad proto dům na několik dní obstavil.

Dlužník ale může podle Báčové v kterékoli fázi exekučního řízení vymáhanou částku uhradit a k dražbě nemovitostí nesmí dojít. Podmínkou je prokazatelná úhrada celé vymáhané částky před zahájením dražby.

Podnikatel Krejčíř je v Česku stíhán v souvislosti s rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činností. V ČR byl odsouzen, zatím nepravomocně, k 11 letům žaláře. Od roku 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam dorazil na falešný pas přes Seychely. Česko žádá o jeho vydání. Krejčíř má problémy se zákonem i v Jihoafrické republice.

Reklama

Související témata:

Výběr článků