Hlavní obsah

Krajští zastupitelé budou muset o nové nemocnici ve Zlíně hlasovat znovu

3. 2. 2020, 13:25 • Aktualizováno 3. 2. 2020, 14:25

Zastupitelé Zlínského kraje musí znovu projednat rozhodnutí o kontroverzní stavbě nemocnice ve Zlíně. Vyzvalo je k tomu ministerstvo vnitra. Informace o projednání musí být podle ministerstva v souladu se zákonem o krajích předem zveřejněna na úřední desce.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Zlínský magistrát

Článek

Zastupitelstvo by mělo o věci rozhodnout po řádné diskusi, při níž se uplatní právo zastupitelů i občanů kraje vyjádřit se k věci. V pondělí to řekl mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška.

Až po diskusi by podle něj mělo zastupitelstvo o výstavbě nemocnice znovu rozhodnout, případně potvrdit, že setrvává na přijatých usneseních.

Kvůli chřipce zakazují nemocnice návštěvy

Výstavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně prosazuje hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Plán rozděluje krajskou koalici lidovců, ANO, STAN a ODS.

Hlasování o výstavbě nové krajské nemocnice Čunek v prosinci neplánovaně zařadil do programu zastupitelstva krátce před jeho skončením. Návrh tehdy získal dostatek hlasů, 23 z 38. Z vyjádření ministerstva vnitra vyplývá, že prosincové hlasování bez předchozího zveřejnění je způsobilé vést k porušení zákona o krajích. Nemohli se k němu totiž vyjádřit občané kraje, navíc mohlo podle ministerstva dojít k porušení povinnosti kraje hospodařit s majetkem transparentně.

Reklama

Výběr článků