Hlavní obsah

Klaus podpořil Zemana jako prezidentského kandidáta

28. 5. 2012, 8:10 – Praha

Podle prezidenta Václava Klause je bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman vhodná osobnost pro kandidaturu na příštího českého prezidenta. Klaus se tak vyjádřil pro pondělní vydání Mladé fronty Dnes.

Foto: Petr Horník, Právo

Prezident Václav Klaus vítá na Hradě svého letitého politického souputníka a rivala Miloše Zemana, který se vrátil do politiky založením Strany práv občanů (SPO).

Článek

"Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentskou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," uvedl Klaus pro MfD.

Zemana prezidentova podpora potěšila. "Beru to jako vyjádření sympatií. Pro mě je důležitá podpora výrazných osobností a prezident Klaus bezesporu výraznou osobností je," řekl MfD.

Zemana zatím na Hrad vysílá deset senátorů. Zeman však čeká, zda se jeho příznivcům podaří pod petici za jeho prezidentskou kandidaturu sehnat 50.000 podpisů.

Podle posledních průzkumů mezi potenciálními voliči skončil Zeman na třetím místě hned za nezávislými Janem Fischerem a Janem Švejnarem.

Reklama

Související témata:

Výběr článků