Hlavní obsah

Husák nepovede policejní školu. Rakušan zrušil Hamáčkovo rozhodnutí

4. 1. 2022, 12:06 • Aktualizováno 4. 1. 2022, 13:39

Bývalý policejní prezident Vladislav Husák, který musel v únoru odejít z čela policie v Libereckém kraji kvůli účasti na zakázaném večírku v Teplicích, nebude řídit Vyšší policejní školu a Střední policejní školu ministerstva vnitra v Praze. Uvedla to v úterý Česká televize s tím, že nový ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Hamáčka (ČSSD).

Foto: František Vlček / MAFRA, Profimedia.cz

Vladislav Husák

Článek

O tom, že by měl Husák vést policejní školu, informoval koncem loňského roku Český rozhlas. Rakušan tehdy reagoval, že vedením školy Hamáček Husáka pověřil a že on sám na místo ředitele školy chystá výběrové řízení.

„Má reakce je, že chci okamžitě vypsat výběrové řízení, kde bude potřeba splnit kvalifikační předpoklady, kterými je, mimo jiné, pedagogické vzdělání nebo alespoň pedagogické minimum. To podle mých informací pan Husák nemá,” sdělil tehdy ministr.

Česká televize nyní informovala, že výběrové řízení bude vypsáno ve středu.

Švejdar potvrdil, že skončí. Pochopil jsem, že vláda chce změnu, řekl

Domácí

Senátor Václav Láska (Senátor 21) oznámil na Twitteru, že na Hamáčka kvůli Husákovu pověření podal v úterý trestní oznámení.

„Mám za to, že pověření V. Husáka vedením policejní školy antedatoval a podepsal v době, kdy již nebyl ministrem,” uvedl Láska. Dodal, že policii ke svému tvrzení dodal důkazy.

Husák byl loni koncem ledna na oslavě 50. narozenin podnikatele Petra Bendy v hotelu v Teplicích v době, kdy musely být hotely kvůli epidemii koronaviru až na výjimky uzavřené. V reakci uvedl, že v hotelu měl pracovní schůzku, o oslavě se dozvěděl až na místě a v hotelu zůstal přes noc kvůli únavě a pozdní hodině.

Kritice Husák čelil za přítomnost v hotelu i za to, že coby vysoký policejní funkcionář nezasáhl. Z funkce policejního ředitele v Libereckém kraji odešel v únoru po výzvách od Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara. Od té doby pracoval jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Za účast na zakázané akci mu byl snížen plat podle informací Radiožurnálu zhruba o 10 000 korun.

Reklama

Výběr článků