Hlavní obsah

Exministr Fischer pracuje ve firmě, jejíž majitel za něj platil dluhy

9. 6. 2014, 14:17

Exministr a neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer podle Českého rozhlasu - Radiožurnálu opět získal práci v energetické skupině CE Group. Majitel skupiny Ladislav Dráb zaplatil milióny, které Fischer dlužil za prezidentskou kampaň. Jejím financováním se dokonce zabývala policie, ale korupce ani jiná trestná činnost odhalena nebyla.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jan Fischer

Článek

Fischer v CE Group krátce pracoval v roce 2013, než se v červenci ujal postu ministra financí v úřednickém kabinetu Jiřího Rusnoka. Ve skupině byl odpovědný za strategické řízení projektů energetického komplexu Rožná a připravovaného plynovodu.

„Já už jsem týden zaměstnán ve stejné pozici, ve stejné kanceláři, takže návrat se vším všudy,“ řekl Fischer Radiožurnálu. Média spekulovala, že se Fischer vrátí do funkce v Evropské bance pro obnovu a rozvoj, Radiožurnálu ale exministr řekl, že nedostal žádnou konkrétní nabídku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Někdejší premiér úřednické vlády z let 2009 až 2010 odešel kvůli účasti v loňských prezidentských volbách z místa viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Pak ale z volby nečekaně vypadl již v prvním kole.

Následně začal pracovat pro CE Group, jejíž majitel Dráb uhradil dluhy v řádu miliónů korun, se kterými se Fischer ještě půl roku po volbách potýkal. Dluhy se mu podařilo  splatit až několik měsíců po uplynutí zákonné lhůty, a to krátce po oznámení, že se stane ministrem.

Související téma

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ministr financí a vicepremiér Rusnokovy Vlády Jan Fischer

Kvůli financování Fischerovy kampaně padla tři trestní oznámení, ale policie vyšetřování odložila bez zahájení trestního řízení.

Reklama

Výběr článků