Hlavní obsah

Drahoš opsal status od Horáčka. Kreativec byl moc kreativní, omlouvá se mluvčí

20. 12. 2017, 14:17
Právo, tin

Na facebookovém profilu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se ve středu objevil příspěvek, který je téměř doslova opsaný od statusu jeho soupeře Michala Horáčka. Drahošův tým se již Horáčkovi omluvil s tím, že jejich externí kreativec byl „příliš kreativní”. Horáček uvedl, že ho toto nedorozumění po předchozích zkušenostech nijak nepřekvapuje.

Foto: Petr Horník, Právo

Michal Horáček

Článek

„Nepřekvapuje mě to, a tohle zdaleka není první případ. Od počátku kampaně pana Drahoše nás lidé upozorňují, že ať uděláme cokoli, tak do tří dnů to udělá pan Drahoš. A mívají pravdu,” sdělil Právu Horáček.

Ten už před dvěma týdny na Facebook napsal příspěvek, ve kterém se vymezil proti prezidentské abolici. „Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly,“ napsal.

„Chci stát férový pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?“ ptal se dále Horáček.

Ve středu se pak pod jménem Jiřího Drahoše objevil příspěvek s totožnými částmi textu. Vzápětí byl smazán, ale mezitím si ho stačili uložit jiní uživatelé Facebooku, kteří ho začali s různými uštěpačnými poznámkami dále šířit. Přidal se i mluvčí současného prezidenta Jiří Ovčáček.

Mluvčí Jiřího Drahoše Kateřina Procházková se Horáčkovi omluvila. „Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Mrzí nás přílišná 'kreativita' našeho externího kreativce,“ napsala Právu.

Reklama

Výběr článků