Hlavní obsah

Bývalá chomutovská primátorka Řápková odešla z ODS

21. 1. 2014, 15:48

Bývalá poslankyně a exprimátorka Chomutova Ivana Řápková v pátek vystoupila z ODS. Své členství ukončila kvůli dlouhodobým neshodám uvnitř strany, napsal v úterý Chomutovský deník.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ivana Řápková

Článek

"Mé názory jsou odlišné od názorů dalších lidí v ODS," řekla deníku Řápková. "Někteří v ODS pořád nepochopili, že nemá cenu neustále bojovat mezi sebou. A jestli to ta parta nepochopí, tak skončí celá strana," uvedla.

Řápková potvrdila, že svým odchodem z ODS definitivně ukončila svoji politickou dráhu. "Vždycky jsem podnikala, věnovala jsem se ekonomickému poradenství. A když jsem skončila ve Sněmovně, pokračuji v tom dál," řekla ke svému současnému profesnímu uplatnění. Dodala, že veřejně činnou osobou přestala být po loňském rozpuštění Poslanecké sněmovny. "Tím, že jsem vystoupila z ODS, se pro mě v podstatě nic nemění," podotkla. O další politické kariéře teď neuvažuje.

Aféra s titulem z plzeňských práv

V roce 1998 Řápková kandidovala ve volbách do místní samosprávy a byla zvolena členkou rady města Chomutova. V roce 2002 byla zvolena starostkou města. Od května roku 2010 do srpna 2013 byla poslankyní.

V době, kdy vyšla najevo aféra kolem nestandardního získávání titulů na plzeňské právnické fakultě, Řápkové hrozilo, že přijde o magisterský titul, který tu získala.

Vedení právnické fakulty však v roce 2011 řízení s ní a dalšími absolventy zastavilo. Neprokázalo se totiž pochybení z jejich strany. Kvůli výrokům zpochybňujícím její studium podala Řápková na Západočeskou univerzitu žalobu, po personálních změnách ve vedení školy ji ale stáhla.

Reklama

Výběr článků