Článek
V proslovech mluvčí zmiňovali kromě generála Píky jeho syna Milana, který bojoval za očištění otcova jména. V roce 1968 dosáhl rehabilitace procesu, ve věku 96 let letos v březnu zemřel. Další častou zmínkou bylo odsouzení komunistického režimu a zločinů spáchaných na vojácích.
Pietního aktu se účastnili i členové rodiny generála Píky, jeho synovci Jan a Karel převzali Záslužný kříž ministra obrany.

Generál Emil Boček na pietě u příležitosti popravy generála Heliodora Píky
Výstava Destrukce důstojnického sboru po roce 1948, která byla zahájena před budovou generálního štábu, mapuje období 1945 až 1958 a příběhy tisíců perzekvovaných vojáků.

Synovci Heliodora Píky
„Vycházíme nejen z vyšetřovacích a soudních spisů těch procesů, ale i z operativních svazků Státní bezpečnosti, případně i z memoárové literatury,” řekl spoluautor výstavy Prokop Tomek.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib na pietním shromáždění
Generál Heliodor Píka byl československý voják a legionář. Po druhé světové válce se stal náměstkem náčelníka generálního štábu. Po komunistickém puči byl obviněn ze špionáže a ve vykonstruovaném procesu v roce 1949 trvajícím pouhé tři dny odsouzen k trestu smrti. Dne 21. června 1949 byl v plzeňské věznici Bory oběšen. Jeho tělo se dodnes nenašlo.

Výstava Destrukce důstojnického sboru po roce 1948.