Hlavní obsah

Armáda nakoupí vyprošťovací vozidla pro Pandury za 191 miliónů

5. 10. 2014, 13:12

Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 miliónů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a odpovědí ministerstva obrany.

Foto: Pavel Karban, Právo

Obrněný transportér Pandur

Článek

Rezort plánuje pořídit pět vozidel, zájemci o zakázku se do ní mohou přihlásit do 30. října. "Jedná se o speciální těžká takzvaná vyprošťovací vozidla, která jsou určená k přímé logistické a technické podpoře jednotek armády České republiky vybavených kolovými obrněnými transportéry Pandur a ostatními druhy vojenské techniky," sdělila Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Vozidla mají podle ní být používána v polních podmínkách nebo při vedení bojů. "Zejména při vyprošťování, odtahu, údržbě, polních opravách a při technické pomoci," dodala.

Zakázka bude mít podle předpokladů rezortu hodnotu 191 miliónů korun bez DPH. V minulosti přitom ministerstvo zvažovalo nákup 11 těchto vozidel Tatra za 600 miliónů korun od šternberského Vojenského opravárenského podniku. Cena byla kritizována jako přemrštěná. Podle Zechmeisterové nebyla tato zakázka v minulosti vůbec vyhlášena a počet pořizovaných vozidel byl nakonec přehodnocen.

Reklama

Související témata:

Výběr článků