Hlavní obsah

Vídeň si zřídila účet na OnlyFans, bude tam sdílet explicitní umělecká díla

18. 10. 2021, 13:28

Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu si zřídila profil na sociální síti OnlyFans, kde uživatelé mohou sdílet i obsah pro dospělé. Rakouské hlavní město na něm chce publikovat fotografie uměleckých děl, které by pravděpodobně neprošly filtry jiných sociálních sítí, uvedla CNN. V minulosti měla vídeňská muzea problémy se šířením obsahu, který sociální sítě vyhodnotily jako sexuálně explicitní.

Foto: Profimedia.cz

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni (ilustrační foto)

Článek

Podle mluvčí vídeňské agentury na podporu turismu Heleny Hartlauerové je účet na OnlyFans jedním ze způsobů, jak v zahraničí ukázat některá umělecká díla spjatá s Vídní. Předchozí zkušenosti podle ní ukázaly, že na ostatních sociálních sítích je takřka nemožné zveřejnit fotografie některých „odhalenějších” uměleckých děl.

Obrat o 180 stupňů. OnlyFans zůstane nadále rájem tvůrců porna

Koktejl

„Chceme ale také nastolit otázku, zda opravdu potřebujeme taková omezení (na sociálních sítích),” uvedla Hartlauerová. Podle ní některé sociální sítě odmítají publikovat či odstraňují z účtů fotografie, aniž by dostatečně vysvětlily, proč tak činí. Na účtu na OnlyFans Vídeň dosud zveřejnila fotografie děl od Egona Schieleho, Tiziana či Amedea Modiglianiho.

Vídeňská muzea měla v minulosti opakovaně problémy s publikováním reprodukcí svých děl na Facebooku, Instagramu a dalších platformách. Například v roce 2018 byl odstraněn příspěvek vídeňského Přírodovědného muzea s Willendorfskou venuší. Správci sítě ho označili za potenciálně pornografický. Z podobných důvodů sociální sítě odmítaly zveřejnit reklamy obsahující díla malířů Egona Schieleho či Kolomana Mosera.

Hlavním cílem účtu na OnlyFans je však vzbudit zájem zahraničních turistů o Vídeň. Cestovní ruch v rakouské metropoli zažil kvůli pandemii covidu-19 v loňském roce propad o zhruba 80 procent, uvedl deník The Guardian. Za přihlášení k účtu mohou uživatelé získat kartu vídeňských městských služeb.

V Kaprunu si můžete vyzkoušet nejdrsnější vodní sport

Cestování

Reklama

Výběr článků