Hlavní obsah

V Krkonoších nedoporučuje horská služba hřebenové túry

29. 11. 2010, 14:08

V Krkonoších hustě sněží, fouká silný nárazový vítr a kvůli mlze je na hřebenech viditelnost jen do 50 metrů. Proto horská služba nedoporučuje hřebenové túry. Informovalo o tom ústředí krkonošských záchranářů ve Špindlerově Mlýně.

Foto: Vladislav Prouza, Právo

Podle meteorologů by v hradeckém kraji mělo být zataženo se sněžením, na horách může připadnout až 15 centimetrů sněhu.

Článek

V nejvyšších partiích Krkonoš v pondělí ráno klesla rtuť teploměru na 10 stupňů Celsia pod bod mrazu, na hřebenech je mlha, sněží a fouká silný nárazový vítr. Na hřebenech připadlo v noci na pondělí zhruba pět centimetrů sněhu, celkem je na vrcholcích Krkonoš kolem 20 centimetrů.

Ve Špindlu mají 12 cm sněhu

Zhruba pět centimetrů sněhu připadlo také v krkonošských horských střediscích, například ve Špindlerově Mlýně leží celkem 12 centimetrů sněhu, v pondělí ráno tam naměřili 4,1 stupně Celsia pod bodem mrazu a sněžilo.

Podle meteorologů by v hradeckém kraji mělo být zataženo se sněžením, na horách může připadnout až 15 centimetrů sněhu. Ve vyšších polohách se mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. V úterý a ve středu by mělo sněžit pouze ojediněle.

Reklama

Související témata:

Související články

Krkonošské sjezdovky vyzkoušeli první lyžaři

27. 11. 2010, 15:59

Nedočkavost panovala sobotní ráno před spuštěním prvního lyžařského vleku nadcházející zimní sezóny na krkonošských Horních Mísečkách. Povel „Tak jedem“...

Výběr článků