Hlavní obsah

Zvířata všech kontinentů obývají zoopark ve Stěžerech

29. 8. 2020, 8:50
Novinky, Dana Ehlová

Pouhé tři kilometry západně od Hradce Králové se nachází obec Stěžery a v ní ráj zejména pro děti – rodinný zoopark se zvířaty z celého světa.

Foto: Dana Ehlová

Zvědavé surikaty na stráži

Článek

Přestože má park rozlohu jen zhruba dva hektary, umožňuje prostřednictvím zvířat navštívit všechny kontinenty na zeměkouli. Tady je důkaz: z Austrálie pochází pestrobarevní papoušci nebo klokan rudý, z Asie buvol indický nebo antilopy, z Afriky dikobraz jihoafrický nebo hadi, ze Severní Ameriky puma a Jižní Ameriku zastupuje například nandu pampový.

Foto: Dana Ehlová

Pestrobarevný zástupce nejvzdálenějšího kontinentu

A tak bychom mohli pokračovat, protože domov tady našla i zebra Böhmova, minishetlandský pony, osel domácí, kozy girgentánské a také velbloud či spíše velbloudice, právem budící svým vzrůstem pozornost již z dálky.

Mnohá z těchto zvířat se nechají ochotně pohladit, zvláště pokud jim nabídnete něco z přídělu mrkve, kterou obdržíte hned u vstupu do zooparku. Tu samozřejmě mají rádi i ušatí obyvatelé nefalšované venkovské králíkárny stejně jako jejich sousedé morčata.

Foto: Dana Ehlová

Jeden z obyvatel terária

Ale zpět do exotiky. Stejně zvědavé jako malé děti jsou surikaty či lemuři černí i jejich příbuzní lemuři kata, jejichž obratné kousky poutají zaslouženou pozornost. V zooparku nechybí ani terárium. V něm ale vypátrat některé obyvatele, barevně zcela přizpůsobené prostředí, v němž žijí, dá občas docela fušku.

Nedílnou součástí parku je moderní ekocentrum s přednáškovými sály. V průběhu roku tu majitelé pořádají celou řadu nejrůznějších akcí a v létě také příměstské tábory pro děti.

Foto: Dana Ehlová

Největší obyvatel zooparku ve Stěžerech

A to nejdůležitější na úplný závěr – bezbariérový areál má otevřeno každý den, takže návštěvu si zde užijí i malé děti v kočárku nebo lidé na vozíčku.

Krmení rejnoků: hlavní tahák nejnavštěvovanějšího místa Moravy

Reklama

Výběr článků