Článek
Zná to snad každý, komu už někdy na pásu v příletové hale nedorazil kufr. Ať už se jednalo o dovolenou, nebo služební cestu, vhodná chvíle, kdy přijít o věci, a těžko říct, zda dočasně, či trvale, prostě neexistuje. Tato zkušenost majitele postrádaného kufru obvykle naučí, že zabalit si do příručního zavazadla něco na převlečení podle počasí cílové destinace vůbec není od věci. Když se vám to stane podruhé a potřetí, už vozíte batoh plný oblečení.
Mít s sebou náhradní svršky nemusí být od věci na dlouhých ani krátkých letech. A nejen pro případ, že vám zašantročí kufr. Pravděpodobnost, že na sebe vy nebo někdo jiný při servírování jídla něco svrhnete, není na omezeném prostoru letadla zrovna malá.
Teplota v kabině se navíc často mění rychle a drasticky. Zatímco po startu se pečete ve vlastní šťávě, o pár minut později můžete začít „mrznout“. Vyměnit si v takovou chvíli potenciálně propocené oblečení je tak vhodné nejen kvůli vašemu zdraví, ale i kvůli sousedům. Uniknout pachům okolí je totiž v letadle situací poněkud neřešitelnou.
Že vzít si do letadla na dálkové lety něco na převlečení je dobrý nápad, se shodují i odborníci na etiketu. Zakladatelka Etiquette Expert Jo Hayesová si na lety delší než 10 hodin zpravidla bere dva náhradní páry ponožek, spodní prádlo, kalhoty a tričko. Převléká se buď na toaletě letadla, nebo během přestupu na toaletách na letišti.

