Hlavní obsah

Páv či veverka jako emocionální podpora v letadle? Výstřelky Američanů by mohla zatrhnout pravidla

23. 1. 2020, 12:01

Spojené státy hodlají omezit typy zvířat, jejichž přepravu musí aerolinky zdarma umožnit v kabině letadla. Případy, kdy se pasažéři snaží protlačit ne zcela typické tvory, totiž neustále přibývají. V minulosti se lidé pokoušeli vzít na palubu letadla veverky, žáby, ježky či kozy. S odvoláním na sdělení amerických úřadů o tom napsal web BBC.

Foto: Profimedia.cz

Podle návrhu amerického ministerstva dopravy budou možná smět na palubu jen asistenční psi (ilustrační foto).

Článek

Americké ministerstvo dopravy navrhlo, aby si lidé mohli do letadla vzít jen asistenční psy. Rozhodnutí je podle úřadu reakcí na rostoucí počet pasažérů, kteří své domácí mazlíčky berou do letadla a vydávají je za asistenční zvířata.

Americké aerolinky plán uvítaly s tím, že nárůst v počtu zvířat přepravovaných v letecké kabině se odrazil na větším množství stížností a vzrostl také počet incidentů, při kterých zvíře jiného pasažéra kouslo.

„Chceme, aby všichni pasažéři a posádka měli bezpečný a pohodlný let a jsme si jisti, že navrhovaná pravidla udělají hodně pro zajištění bezpečnějšího a zdravějšího zážitku pro všechny,“ uvedl předseda americké asociace letecké dopravy Airlines for America Nicholas Calio.

Hadi v letadle

V uplynulých letech se na palubu letadel cestující ve Spojených státech pokusili vzít krocany, veverky či pávy. Společnost Delta v roce 2018 zaznamenal pokusy vzít na palubu pavouky, vakoveverky a hady.

Některé aerolinky reagovaly zpřísněním vlastních pravidel pro přepravu zvířat. Společnost American Airlines například zakázala létat se žábami, ježky a kozami, a to i v případě, že zvířata měla sloužit jako psychická opora pro své majitele.

Aerolinky nepustily páva do letadla, měl majitelce poskytnout citovou podporu

Nový návrh ministerstva dopravy by americkým leteckým společnostem umožnil omezit počet zvířat, která si cestující mohou vzít na palubu, stanovil by limity na jejich velikost a požadoval po cestujících dokument zaručující, že jde o asistenční zvíře.

Zároveň aerolinky nebudou moci odmítnou asistenčního psa jen na základě plemene. Společnost Delta takto v minulosti odmítla asistenční pitbuly.

Reklama

Výběr článků