Hlavní obsah

O zimní lyžařské zájezdy je zájem. Problémem bude omezená kapacita

15. 9. 2021, 13:49

Loňská lyžařská sezona se v Evropě prakticky neuskutečnila a alpští vlekaři se tak upínají k letošku. Problémem však může být omezená kapacita sjezdovek související s opatřeními proti koronaviru. Cestovní kancelář Nev-Dama proto doporučuje, aby lidé s koupí zájezdu příliš neotáleli. Klienti Čedoku podle mluvčí vyčkávají na vývoj situace.

Foto: Profimedia.cz

Italská střediska předběžně počítají s omezenou kapacitou sjezdovek (ilustrační foto).

Článek

Podle Nev-Damy, která společně s CK Fischer či Exim Tours patří pod DER Touristik Eastern Europe, jsou září a říjen dvěma prodejně nejsilnějšími měsíci, přičemž zimní zájezd si u této cestovní kanceláře zakoupilo už během prázdnin na 18 tisíc klientů. Na rozdíl od letních dovolených totiž u těch zimních takřka neexistuje last minute.

Tisková mluvčí CK Čedok Eva Němečková tvrdí, že počet prodaných zájezdů je zatím srovnatelný s loňským rokem. „Nejžádanější jsou termíny v době jarních prázdnin a dále v období vánočních svátků a na Silvestra. Většina klientů však stále čeká na vývoj podzimní situace ohledně covidu a platných opatření,“ připouští Němečková.

Italská střediska počítají s limity

Výkonný ředitel DER Touristik Eastern Europe Jiří Jelínek však míní, že může nastat problém s kapacitami na sjezdovkách. S omezením už předběžně počítají všechna italská střediska.

„Tlak na volná místa bude letos obrovský. Část skipasů budou střediska určitě rezervovat pro krátkodobé návštěvníky. To může vést k omezení jejich počtu už během předprodejů,“ vysvětlil Jelínek. Doplnil, že tomu, kdo bude vybírat zájezd až v zimě, se může stát, že najde sice volný hotel, ale už nebude mít možnost zakoupit si skipas v exponovaných dnech.

Omezení se mají dotknout nejen samotných sjezdovek, ale například i restaurací. Ty pravděpodobně nebudou využívat plnou kapacitu a zřejmě budou přijímat hosty pouze na sezení.

Němečková poznamenává, že u zahraničních zájezdů je zatím největší zájem o lyžování v Rakousku a na Slovensku, na domácí půdě nejvíce táhnou pobyty v Krkonoších.

Do Afriky jen za sluncem a na safari? Kontinent láká i na lyžování

Cestování

Anketa

Do které země se plánujete vydat na lyže?
Česko
7,3 %
Rakousko
30 %
Itálie
40,9 %
Švýcarsko
1,7 %
Francie
3,4 %
Slovensko
1,3 %
Nikam
15,4 %
Celkem hlasovalo 5995 čtenářů.

Reklama

Výběr článků