Hlavní obsah

Newyorské muzeum 11. září se otevřelo pro veřejnost

22. 5. 2014, 19:07 – New York

Muzeum věnované téměř 3000 newyorských obětí teroristických útoků z 11. září 2001 se ve středu otevřelo pro veřejnost. Dosud ho směli navštívit jen přeživší, rodiny obětí a záchranáři. Téměř 13 let po teroristických útocích může od středy každý zájemce navštívit muzeum, které se nachází na místě zřícené dvojice mrakodrapů Světového obchodního střediska (WTC).

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Muzeum 11. září v New Yorku otevřelo v květnu veřejnostiVideo: Reuters

 
Článek

Do "dvojčat" 11. září 2001 narazily letouny unesené a pilotované teroristy. Šéf muzea Joe Daniels označil středu za "historický den". "Dnes otvíráme své dveře světu," prohlásil Daniels.

Muzeum bylo slavnostně otevřeno už před týdnem za přítomnosti amerického prezidenta Baracka Obamy. Od té doby ho navštívily desetitisíce přeživších, pozůstalých či záchranářů. Cena vstupenky je 24 dolarů (zhruba 480 korun).

Rodinní příslušníci obětí, záchranáři, zdravotníci a děti do pěti let vstupné nadále platit nemusejí. Každé úterý od 17 do 20 hodin pak bude vstupné zdarma pro všechny.

Vstupenky na první den byly podle agentury DPA vyprodány týdny dopředu. Nadále bez poplatku je přístupné také okolní náměstí Memorial Plaza, které jen v loňském roce navštívilo 5,3 miliónu lidí.

V muzeu jsou k vidění dvě expozice vystavěné na základech komplexu budov obchodního střediska. První z nich nazvaná "In memoriam" je poctou 2983 lidem zabitým 11. září 2001 a také šesti obětem bombového útoku u budovy z 26. února 1993. Druhá výstava vypráví příběh teroristického útoku z 11. září a toho, co mu předcházelo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků