Hlavní obsah

Nejvyšší vodní skluzavka světa bude začínat ve výšce 17. patra

18. 1. 2014, 12:58
Novinky, fis

Jestli si držíte odstup třeba i od pouťové horské dráhy, na atrakci ve vodním parku v Kansas City by se ve vás nejspíš krve nedořezal. Nová skluzavka totiž vzbuzuje respekt už jen při pohledu na fotografie nebo video. Jmenuje se Šílená. A docela příhodně.

BEZ KOMENTÁŘE: Prohlédněte si nejvyšší vodní skluzavku světaVideo: Schlitterbahn Waterparks and Resorts

 
Článek

Vodní park Schlitterbahn v Kansas City v americkém Kansasu plánuje letos v druhé polovině května zpřístupnit svým návštěvníkům nejvyšší vodní skluzavku světa. Ta už půl roku před dokončením upoutala značnou mediální pozornost.

Přesná výška atrakce bude prozrazena až při oficiálním otevření, není ale žádným tajemstvím, že se vyrovná sedmnáctipatrové budově. Návštěvníci budou muset při šplhání na její vrchol zdolat 264 schodů. Délka skluzavky dosazuje 183,2 metru.

Bude jí patřit prvenství

Atrakce dostala jméno Verrückt, tedy Šílená, a v žebříčku rekordních vodních skluzavek vyšoupne z prvního místa doposud nejvyšší Insano v brazilském Beach parku u města Fortaleza. Ta je vysoká 41 metrů (srovnatelná se čtrnáctipatrovou budovou).

Kansaské adrenalinové lákadlo sveze odvážlivce rychlostí okolo 105 kilometrů v hodině ve čtyřmístných člunech. Možná by se sem člověk sám ani neodvážil.

Zážitek bude připomínat jízdu na prudké vodní horské dráze. Po sklouznutí nejstrmější části se čtveřice ve člunu vyhoupne na další hrbol skluzavky, a pak ve zlomku vteřiny zamíří opět dolů — tentokrát už konečně do vody.

Anketa

Odhodlali byste se k jízdě na nejvyšší vodní skluzavce?
Ano
46,7 %
Ne
41,2 %
Nevím, rozhodl/a bych se na místě.
12,1 %
Celkem hlasovalo 5380 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků