Článek
Kapské Město získalo celkové skóre 8,57 z 10. Z hlediska dochvilnosti má 8,6, zákaznická spokojenost dosáhla 8,7. Za nabídku služeb to je pak 8,3.
To stříbrné Dauhá má za poslední kategorii rovných 9 bodů, celkově si vysloužilo skóre 8,52, Rijád má 8,47.
Nejlepším evropským letištěm je na deváté pozici norské Bergen Flesland, následuje letiště ve španělském Bilbau na 16. místě anebo norské Bodo na 23. Obecně to jsou severská letiště, která patří na starém kontinentu k těm nejlepším: Oslo má 28. příčku, islandské letiště Keflavík 30., Kodaň je 33.
Pražské Letiště Václava Havla získalo 170. místo, nevedlo si ale vůbec špatně. Jeho celkové skóre činí 7,35: za dochvilnost pak 7,2, za služby 7,4 a z hlediska zpětné vazby od cestujících získalo 7,7.
Tunisko naspodu
Nejhorším letištěm v žebříčku je letiště v Tunisu, hlavním městě Tuniska. To si v celkovém skóre portálu AirHelp vysloužilo pouze 5,73 bodu. Jen o něco lépe dopadlo letiště na Rhodosu, tomu předcházejí letiště v Ho Či Minově Městě, v Heraklionu na Krétě, v egyptské Hurghadě anebo turecké Antalyi. Nevalné skóre má také lisabonské letiště Humberta Delgada, které je 244.
Na celkovém skóre se zdaleka nejvíce, z 60 procent, podepisuje právě dochvilnost letů. V jejím rámci je nutné, aby se letadlo při příletu či odletu neodchýlilo od původního plánu o více než 15 minut. Zbylých 40 procent tvoří zpětná vazba cestujících na personál, čistota a celková zkušenost, ale také nabízené služby, ať už restaurace, či obchody.