Hlavní obsah

Návštěva lednického zámku bude pohodlnější

4. 12. 2019, 9:29
Právo, Miroslav Homola

Další využití bude mít od příštího roku nákladně před šesti léty opravená jízdárna lednického zámku. Oprava unikátní stavby pod ochranou UNESCO si tehdy vyžádala půl miliardy korun, většinou z evropských dotací.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Jízdárna s konírnami lednického zámku patří k unikátním stavbám.

Článek

Od května 2020 tam bude lidem otevřeno nové moderní interaktivní návštěvnické centrum a nově se tam také přemístí centrální pokladny. Centrum bude umístěno v přízemí v části označované „kočárovna“, v prostorách, kde se nyní nachází infocentrum Multifunkčního centra zámku Lednice.

Ve Francii je na prodej 1500 zámků

Cestování

„Národní památkový ústav si je vědom velkého handicapu v podobě dosavadního nedostatečného návštěvnického zázemí na zámku Lednice. Chtěli bychom nabízet služby v takové kvalitě, která by pro výjimečnou památku s roční návštěvností zhruba 400 tisíc lidí měla být samozřejmostí a standardem,“ říká Petr Šubík, ředitel územního pracoviště NPÚ v Kroměříži.

I pro výstavní prostory

Vše se změní s novou návštěvnickou sezonou, přesně tedy od 1. května příštího roku, kdy se plánuje otevření nového návštěvnického zázemí. Odbavení u pokladen bude podstatně rychlejší díky většímu prostoru, což doprovodí i komfortnější poskytování informací. Součástí budou i výstavní prostory, kde budou probíhat krátkodobé výstavy, a návštěvníci se mohou těšit na prostornou prodejnu upomínkových předmětů, publikací, brožur, pohlednic a dalšího zboží. Nezbytnou součástí návštěvnického zázemí budou toalety a mini občerstvení.

„Ve druhém patře jízdárny bude zřízeno provozní zázemí, historický archív s badatelnou, část poslouží pro činnost zájmových spolků,“ doplňuje kastelánka zámku Ivana Holásková.

Národní památkový ústav samozřejmě počítá s tím, že bude nadále umožněno užívání části prostorů objektu jízdárny pro kulturní a společenské aktivity obce Lednice, respektive členům Multifunkčního centra zámku Lednice, zájmového sdružení právnických osob, v míře, na kterou byli dosud zvyklí, a k účelům, ke kterým dosud prostory využívali.

V Lednici otočili. Za vstup do zámeckého parku se platit nebude

Cestování

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků