Hlavní obsah

Muka pro alergiky – kočičí kavárna v srdci Paříže

1. 10. 2013, 13:49
Novinky, Klára Fischleinová

Po tom, dát si kávu a zákusek s vrnící kočkou na klíně touží, jak ukázaly poslední dny, tisíce Francouzů. V centru Paříže zahájila provoz „kočičí“ kavárna, která se okamžitě stala hitem. Obsazena je na dlouhé týdny dopředu. Alergici tady ale frontu nejspíš nestojí.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Pařížským hitem je aktuálně kočičí kavárnaVideo: Reuters

 
Článek

Kavárna Cafe des Chats, otevřená koncem září, má zázemí v pařížské módní čtvrti Le Marais, v ulici Rue Michel le Comte. Příjemné posezení v útulném interiéru zpestřuje tucet koček. Právě ty jsou pro zákazníky největším tahákem. Kavárna má rezervace beznadějně zaplněné až do listopadu. Desítky potenciálních zákazníků musí odmítat.

Ti, kteří trpí alergií na kočičí srst, zůstanou o zážitek z poklidného posezení v Cafe des Chats asi ošizeni. Jen těžko by ve zdejším prostředí svoji alergii ošálili — kočkám to tu prostě patří.

Něco jako lék

Margaux Gandelonová, manažerka podniku, vyzdvihuje zdravotní přínosy takzvaného kočičího předení. Jeho vibrace prý pomáhají třeba při artróze nebo revmatu. Neméně blahodárně pak působí také na psychiku.

Podle vědců domácí mazlíčci mimo jiné posilují lidskou imunitu. Lidé, kteří vyrůstají v přítomnosti psů a koček, podle některých výzkumů méně často trpí alergiemi a astmatem.

Gandelonová také upozornila, že v kavárně jde hlavně o kvalitu života zdejších koček, které mají za sebou nejrůznější minulost, někdy i nešťastnou. Nebude-li tedy některý ze zákazníků „hrát podle pravidel“, bude požádán, aby podnik opustil.

TIP: Pokud byste se třeba během zimní návštěvy francouzské metropole rozhodli zahřát právě v kočičí kavárně, počítejte s tím, že vás tady káva vyjde na tři eura, ceny ostatních nápojů se pohybují okolo čtyř či pěti eur.

Pařížané, kteří doma nemohou chovat vlastního domácího mazlíčka, si to v kavárně Cafe des Chats jak se patří vynahrazují. Kočky si tady totiž mohou nejen pohladit či vzít do náručí, k dispozici jsou jim také hračky a pohled na celé kočičí království plné škrabadel, pelechů i misek s granulemi.

Více o pařížské čtvrti Le Marais

Historická část města na severním břehu Seiny kdysi k Paříži vůbec nepatřila. Na jejím místě byly bažiny, od čehož je také odvozen název této čtvrti.

Obchod a život se sem rozšířily až po Velké francouzské revoluci.

Nejlépe se sem dnes lze dostat městskou dopravou. Na automobily jsou zdejší ulice příliš úzké. Řada z nich je jednosměrných.

Navštívit v Le Marais můžete čínskou nebo židovskou část čtvrti stejně jako množství synagog či kostelů.

V Le Marais jsou turisté unešení z historické architektury a rozmanitých stylů dochovaných budov.

Reklama

Výběr článků