Článek
Maddock je cestovatel na plný úvazek, na Instagramu ho sleduje asi 200 tisíc lidí, pro které mapuje svá dobrodružství po světě. Návštěva Indie a konkrétně jízda druhou nejnižší třídou mu však nevyšly podle představ, informuje server Independent.
Američan vyrazil na patnáctihodinovou cestu z Váránasí do New Jalpaiguri a nakonec přejel hranice do sousedního Bhútánu. Po několika dnech se ale začal cítit zesláble, nemohl se prý skoro hýbat ani mluvit a zkolaboval. V nemocnici ho kvůli onemocnění dýchacích cest připojili na kyslíkovou masku.
„Víte, já Indii miluju. Je to vřelá země se štědrými lidmi, nekonečnou scénickou krajinou a bohatou posvátnou historií. Zároveň ale musím říct, že moje patnáctihodinová jízda vlakem byla jedna z nejodpornějších věcí, kterou jsem za šest let na cestách zažil. Žádná vyšší třída k dispozici nebyla,“ vysvětlil Maddock na sociálních sítích. Dodal, že v nemocnici během svých dobrodružství skončil vůbec poprvé, a to už navštívil přes 120 zemí.
„Před třemi dny to došlo do bodu, kdy jsem prostě zkolaboval. Strašně jsem se motal, že jsem se sotva hýbal, mluvil a fungoval,“ uvedl.
Zároveň se však nechal slyšet, že si není úplně jistý, zda musel být hospitalizován kvůli samotné jízdě vlakem anebo kvůli týdennímu pobytu ve Váránasí, kde je tradicí, že se na břehu Gangy zpopelňují lidské ostatky, které jsou posléze rozptýleny do řeky. Maddock si je však jist, že na vině není Bhútán. „Tak či onak, mám plíce jako tousty.“
Místní ho zkritizovali
Video, které Maddock natočil, se v Indii stalo virálním a vyvolalo vášnivou diskusi. Cestovatel podle mnohých situaci značně generalizuje a vrhá kvůli zážitku špatné světlo na celou zemi.
„Většina turistů navštěvuje nejchudší a nejhorší oblasti asijských zemí a pak tvrdí, že je taková celá země. Nemají na to, aby se vydali do běžných oblastí, a pak naříkají,“ okomentoval jeden uživatel u videa. Jiní začali spekulovat o tom, že respirační onemocnění způsobila vyšší nadmořská výška v Bhútánu a celkově Američanova slabá imunita.