Článek
Za letenku z Paříže do Los Angeles zaplatila Saundersová podle agentury AP 1200 dolarů (25 081 korun) a dalších 60 dolarů (1254 korun) připlatila za místo s větším prostorem. Nakonec ale měla na výběr všechna místa v ekonomické třídě, která dle svých slov také střídala.
„Byl to šok. Ptala jsem se na to palubního personálu. Posádka byla v mimořádně dobré náladě, dávali mi šampaňské a podobně. Protože jsem mohla, chodila jsem z řady do řady. Působilo to politicky a bylo to poprvé, co jsem jako Američanka vyrazila do zahraničí od Trumpova zvolení. Byl to pro mě nepřehlédnutelný příklad, jak lidé vnímají Ameriku,“ uvedla cestující, která se vracela z prázdnin v keňském Nairobi.
„Byli ke mně obzvláště příjemní, protože jim bylo líto, že jsem Američanka a nikdo do mé země nechce cestovat,“ popsala Saundersová s tím, že se ale v letadle vyspala nejlíp za všechny cesty vůbec, protože ji nic nerušilo.
„Mluvila jsem jen s jednou osobou, ale nasmály jsme se. Připlatila jsem si za sedadlo s větším prostorem pro nohy. Proto jsme se tak smály, že tam nikdo nebyl,“ uvedla Američanka s tím, že přítomnost na tomto letu byla obzvláště pro ni velmi speciální.
„Paradoxně jsem autorka dystopie. Napsala jsem knihu o Spojených státech, ve kterých se necestuje a nikdo se tam nedostane. Jmenuje se The Rule Of One (Zákon jednoho, pozn. red.) a byla vydána, když byl Trump poprvé zvolen… Najednou lidé necestují za hranice své země. Jako Američani jsme byli vychováni, že jsme nejlepší země na světě. Nevolila jsem ho,“ popsala Američanka s tím, že po zveřejnění videa z letu na sociálních sítích se strhla debata o tom, co si zbytek světa myslí o Americe.
Podle Independentu Světová rada cestování a cestovního ruchu očekává, že výdaje na mezinárodní cestování ve Spojených státech v letošním roce klesnou o 12,5 miliardy dolarů.