Hlavní obsah

Spanilá jízda s elektrickou pilou

1. 9. 2017, 8:00
Novinky, Dana Novotná

Potřebujete na zahradě nařezat dřevo do krbu nebo ohniště? Řežete i v dílně nebo na stavbě? Všude tam, kde je přívod elektřiny? Pak právě pro vás je ideální elektrická pila.

Foto: Mountfield, .

Článek

Výborně se hodí nejen pro řezání palivového dřeva, ale i pro nenáročné práce kolem domu, uplatnění najde při řezání v uzavřených či hůře odvětrávaných prostorách nebo na stavbě.

Foto: Patriot, .

Na trhu je celá řada elektrických pil. Pokud s nimi nemáte žádnou zkušenost, určitě se vyplatí koupit ji ve specializované prodejně zahradní techniky než v nějakém hobby marketu. Prodejce by vám měl podle vašich nároků na pilu doporučit model s optimální silou elektromotoru i délkou lišty.

Výkon pily vybírejte podle toho, jak často ji budete používat a na jaké řezání. Jestli s ní chcete primárně připravovat dřevo, volte pily s elektromotorem o příkonu 1800 W, v lepším případě 2000 nebo dokonce 2400 W, což už je na elektrickou pilu velká síla. Naopak na prořezávání stromků či občasné řezání klád menších průměrů vám stačí i pila o výkonu 1400 W.

Foto: Mountfield, .

Výhodou elektrických pil je nižší pořizovací cena než u benzinových modelů. Jsou i nenáročné na údržbu. Stačí vám hlídat množství oleje a musíte kontrolovat, aby byl řetěz správně ostrý. Bonusem je i snadné napínání a výměna řetězu bez použití nářadí.

Elektrická pila se vám hodí i na přípravu palivového dřeva, rozhodně ne na řezání v lese nebo zpracování polen velkých průměrů. Ale když chcete za rok pořezat pár kubíků dřeva, stačí vám k tomu elektrická pila, řezací koza a jdete na věc. Pokud jste elektrickou pilu doma nikdy neměli, už za pár hodin zjistíte, jak skvělý pomocník to je.

Reklama

Související články

Dopřejte zahradě vodní lázeň

23. 8. 2017, 8:00

Horké srpnové dny ještě pořád lákají k vodě. Na přehradách, koupalištích, v řekách nebo ve vašem bazénu je jí spousta a vy během chvíle příjemně zchladíte...

Sekery Patriot přeseknou i vlas

25. 8. 2017, 8:00

Komerční článek - Hledáte sekeru, která vám bude sloužit jako věrná přítelkyně? Pak je pro vás sekera Patriot to pravé. Jde o TOP produkt své kategorie, který...

Jak zdolat zelené hradby? Plotovými nůžkami

28. 8. 2017, 8:00

Živý plot znamená práci navíc. Na rozdíl od planěk či pletiva ho musíte alespoň dvakrát a spíš třikrát v roce zastřihnout, jestliže chcete, aby dobře vypadal.

Výběr článků