Hlavní obsah

Psí toaleta? Jedině s patníkem, který se sám po použití umyje

16. 2. 2020, 8:52
Novinky, nes

Kočičí toalety zná každý a popravdě, onen box s pískem nikoho nijak zvlášť neohromí. Psí toaleta, to už je ale něco úplně jiného. Tím spíš, když se do věci pustí Japonci. Na Mezinárodním letišti Itami v Ósace mají od tohoto týdne první psí toaletu a svým vybavením nabízí vše, po čem by takový vyprahlý unavený pes s potřebou mohl toužit.

Foto: Kansai Airports

Psi na mezinárodním letišti Itami v japonské Ósace

Článek

Toaleta je určena pro psy cestující společně se svým páníčkem, tj. služební, či psy provázející nevidomé atd.

Je umístěna pohodlně v zastřešeném prostoru, aby čtyřnohé uživatele nic při uspokojování svých přirozených potřeb nerušilo. V ohrazeném prostoru s povrchem vysypaným oblázky naleznou nejenom misku s vodou (i kohoutkem pro doplňování) k utišení žízně.

To, co vzbuzuje úsměv, ale i pochvalné uznání, je sloupek s lesklým chromovaným povrchem, určený přesně k tomu, co takový pes může předpokládat. Tento sloupek si ale na sobě „vzkaz pro druhé” neponechává. Po použití se totiž sám opláchne, aby další uživatel mohl „psát znovu na čistý list”.

Foto: Kansai Airports

Psi na mezinárodním letišti Itami v japonské Ósace

Součástí vybavení psí toalety je rovněž sprška s menší koupací vaničkou umožňující příliš zpoceného, nebo prostě jen horkem zmoženého čtyřnohého kamaráda opláchnout a svlažit.

Poslední součást zařízení je lavička. Ta jako jediná není určena psům, ale jejich majitelům. Ti si zde mohou v klidu odpočinout a dopřát tak svým společníkům dostatek času na veškerou úlevu.

Psí toalety je na letišti Itami možné objevit v prostoru určeném pro rychlý příjezd a odjezd pasažérů.

Anketa

Měly by být podobné toalety také u nás?
Ano, a nejenom na letišti!
79 %
Asi by to bylo užitečné.
4,8 %
Nevím, nezajímá mě to.
1,4 %
Myslím, že to není nutné.
1,4 %
Nesmysl, jsou to jen vyhozené peníze.
13,4 %
Celkem hlasovalo 1907 čtenářů.

Reklama

Související články

Mainská mývalí – kočka s tajemným původem

28. 11. 2019, 12:19

Jen málokdo zůstane po setkání s tímto kočičím plemenem chladným a nezamiluje si ho. Mainská mývalí kočka totiž v sobě spojuje vzhled divoké kočkovité šelmy...

Jak vybrat pro psa správný cvičák

12. 12. 2019, 12:10

Každý pes potřebuje alespoň základní výchovu a výcvik. O tom snad už dnes nikdo nepochybuje. I když jsou občas slyšet hlasy, že některá plemena se zkrátka...

Bloodhound je králem stopařů

9. 1. 2020, 12:16

Když se řekne bloodhound, jen málokdo si vybaví, jak takový pes vypadá. Některým vytane na mysl obrázek amerických policistů se psy, jak stopují pachatele....

Výběr článků