Hlavní obsah

Nechcete, aby s vámi mazlíček nocoval? Pořiďte mu jeho vlastní postel

10. 12. 2020, 11:28
Novinky, Kristýna Křížová

Ti, kdo mají měkkou postel, ve které je radost pobýt, se nemohou divit, že se může stát, že v ní bude chtít spát i jejich zvířecí mazlíček. Pokud se ale chcete v klidu vyspat sami, a přesto je vám pejska líto, můžete mu dopřát pelíšek, který si s klasickou postelí pro páníčka rozhodně nezadá.

Foto: Charley Chau

Postele z ratanu a proutí skvěle zapadnou do klasičtěji zařízených interiérů.

Článek

Kdyby neměly tak malou velikost, člověk by si je spletl s klasickými lůžky pro lidi. Tak vypadají trendy postele pro psí mazlíčky, které chtějí jejich páníčci hýčkat vlastním stylovým odpočinkem.

Foto: Ruff a Tumble

Psí postele jsou ideální pro zimní období.

Výhodou takových postelí a pohovek pro pejsky je fakt, že díky tomu, že je pelíšek vyvýšený, nehrozí, že by mazlíček nastydl od studené země. Pokud zvolíte i kvalitní matraci, bude o pejska v tomto ohledu dobře postaráno.

Foto: Sweetpea a Willow

V elegantních dámských pokojích bude skvěle vypadat stylové sofa pro menší rasy.

Mějte na paměti, že pejskům bude nejlépe v postelích, které budou trochu připomínat úkryt. Volte proto modely s bočnicemi, o které se mohou opřít. Postel by měla působit jako bezpečný objekt, který bude vybízet k odpočinku.

Foto: Charley Chau

Do minimalistických interiérů volte uměřenější provedení.

Pelíšek volte vzhledem k velikosti psa prostornější, ale zase ne zbytečně velký. Zvíře by se v něm nemělo cítit ztracené, ale naopak chráněné a skryté.

Ti, kdo chtějí mít s pelíškem co nejméně práce, pokud jde o údržbu, mohou zvolit lůžka s potahy z eko kůže a snímatelné potahy, které lze prát v pračce.

Foto: The French Bedroom

V bytech a domech inspirovaných zámeckým interiérem oceníte postýlky v historizujícím stylu.

Pejskům lze dokonce pořídit i speciální ortopedické matrace s paměťovou pěnou. Ty jsou určeny pro zvířata s ortopedickými problémy a vyššího věku.

Dobrým tipem jsou i oboustranné matrace a pelíšky, kdy je jedna jejich strana hřejivější a slouží v zimním období, druhá je naopak potažena chladivějším materiálem.

Foto: Oka Uk

Ti, kdo mají vlastní pelíšky, je mohou jen umístit do stylových rámů.

Nápadité „postýlky“ můžete pořídit i pro své kočičí mazlíčky. Zajímavými kousky jsou třeba nápadité a originální pelíšky, jejichž tvar je inspirován palačinkami a dalšími sladkými dezerty.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků