Hlavní obsah

Mladý pár rekonstruoval byt, severský styl doplnily atypické obklady

1. 9. 2016, 6:12
Novinky, nes

Kompletní rekonstrukce bytu na pražské Lhotce, který posledních několik let sdílel majitel Honza se spolubydlícím, byla důležitá hned ze dvou důvodů. Jednak kvůli technickému stavu nemovitosti a jednak kvůli změně v Honzově životě. Našel si přítelkyni Kamilu a s ní chtěl společně žít.

Foto: Ivan Prokop

Ozvláštňujícími prvky bytu jsou hlavně nevšední obklady.

Článek

S prosbou o návrh realizace proměny domova s dispozicí 3+1 se mladý pár obrátil na architektku Lenku Prokopovou. Cílem úprav bylo prosvětlení vstupního prostoru panelákového bytu, změna dispozice kuchyně, a také nové uspořádání koupelny, jíž nyní vévodí velký sprchový kout.

V kuchyni se zvětšila pracovní plocha a přibyla i možnost snídaňového sezení. S příchodem mladé ženy domov získal i šatnu s velkým úložným prostorem.

Foto: Ivan Prokop

Ručně malované dlaždice vyrobili v Itálii.

Honza dal při proměně bytu velký prostor své partnerce. Kamilu oslovuje severský styl a zároveň se jí líbila představa mít interiér zařízený v bílé a černé barvě v kombinaci se dřevem. Paní architektce je tento styl také blízký, a tak není divu, že si obě ženy velice dobře rozuměly.

Foto: Ivan Prokop

Černobílé dlaždice s jemným vzorem hezky zpestřují černobíle zařízenou kuchyň.

Foto: Ivan Prokop

Interiér je navržen v prostém duchu. Jako ozvláštňující prvky fungují především keramické obklady a dlažba.

Klienti architektce důvěřovali, a tak při realizaci mohla použít v podstatě tytéž druhy, které jim nabídla už v prvním návrhu.

Foto: Ivan Prokop

Do koupelny se vstupuje posuvnými dveřmi, jež jsou z hlediska úspory místa praktičtější.

Foto: Ivan Prokop

Přáním majitelů bylo mít v koupelně velký sprchový kout.

V kuchyni jsou ručně malované dlaždice od italského výrobce Made a Mano. Architektka měla možnost vybírat z velkého množství vzorů a barev a vytvořit tak jedinečnou sestavu, která hezky oživila běžnou bílou kuchyňskou linku.

Nevšedním dojmem působí šestiúhelníkové dlaždice v černé a bílé barvě použité v koupelně od francouzské firmy Wincklemans, jež k nám dováží společnost Archtiles.

Foto: Ivan Prokop

Nové uspořádání koupelny bylo jedním z cílů rekonstrukce bytu.

Foto: Ivan Prokop

Hexagonální obklady v koupelně jsou v černé a bílé barvě. Tvar dlaždiček je dostatečně nezvyklý a zajímavý na pohled, že není třeba, aby měly nějaký vzor.

Během zařizování koupelny došlo k jisté změně oproti původnímu návrhu. Architektka doporučila osadit jednu ze stěn velkým zrcadlem ve výrazném, starožitném rámu. Takové však dlouhou dobu nebylo možné nikde sehnat, a tak mají majitelé nakonec zrcadlo v jednoduchém bílém zarámování.

Foto: Ivan Prokop

Majitelka má zálibu v severském stylu. A právě v jeho prostém duchu si přála byt zařídit.

Foto: Ivan Prokop

Nevšedním prvkem interiéru je panel tvořící stěnu mezi obývacím pokojem a šatnou. Majitelka s designérkou jej nechali očistit a z jeho přirozených nerovností učinily přednost.

Během realizace proměny bytu vznikl nápad přiznat na obou stranách betonový panel tvořící stěnu mezi obývacím pokojem a šatnou. Stavebníci sice tento plán oběma ženám rozmlouvali, ale ty se nenechaly odradit, a navrhovanou náhradu v podobě betonové stěrky odmítly.

Panel nechaly důkladně očistit a z jeho eventuálních povrchových nerovností udělaly přednost. Stěna navíc zřetelným způsobem odděluje denní a noční zónu domácnosti rozkládající se na ploše 74 m2.

Foto: Ivan Prokop

Domácnost osvěžuje spousta nápaditých detailů.

Foto: Ivan Prokop

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků