Hlavní obsah

Kávové stolky inspirované krásou zrn doladí podávání nápoje k dokonalosti

23. 6. 2022, 12:54

Pokud patříte mezi fanoušky dobré kávy a rádi ji servírujete stylově, pak by vaší pozornosti neměly uniknout stolky, které jsou tímto oblíbeným nápojem přímo inspirovány. Uplatnit můžete i kousky, které mají obdobnou barvu jako káva.

Foto: Sweetpea a Willow, Boca do Lobo

Zaujme Astra Coffee Table se základnou z broušené mědi s černou, skleněnou deskou i stolek Lapiaz Sideboard skládající se ze dvou samostatných modulů, s povrchem z ořechového kořene a dýhou z kořenového topolového dřeva.

Článek

Pokud chcete podávání kávy esteticky vylepšit, pak se vyplatí vsadit na kousky v tmavě hnědé barvě. Chybu ale neuděláte ani s různými světlejšími tóny hnědé a béžové barvy. Barevné přechody mohou interiér výrazně zpestřit.

Foto: Hommés Studio

Středový stůl Lunarys vznikl ve třech verzích a hodí se do moderních i futuristických interiérů.

Ti, kdo si potrpí na kvalitní materiál a trendy, mohou volit desku z odolného mramoru. Její nevýhodou je vysoká pořizovací cena, velkým plusem naopak odolnost. Vylití horké kávy na stůl vás tak nemusí trápit.

Foto: Caffe Latte

Center Table Robusta má dvě mramorové desky připomínající odstíny kávových zrn. Deska spočívá na pevné bronzové noze.

Obzvlášť praktickými kousky jsou stolky s podnosem, který tvarově a velikostně plně odpovídá desce stolu. Kávu tak můžete v kuchyni připravit a hostům ji servírovat rovnou na prostorném tácu.

Foto: WoodenDot, Go Modern Furniture

Při servírování oceníte stolek Walnut Black Batea Tray Table s podnosem a podnoží z masivního dřeva a kovovou konstrukcí. Zaujme i stolek Leaf ve dvojité povrchové úpravě, která kombinuje ořech canaletta s makasarským ebenem. Základnu má v šedém mramoru.

Ti, kdo si chtějí interiér ještě více vyšperkovat, mohou prostor doladit odolnými koberci. Vyplatí se volit kousky, které odolají i případnému polití kávou. Nevhodnými materiály jsou polyester a viskóza.

Foto: Sonya Winner Rug Studio, Desenio

Koberec Landscape je ručně vázaný ze směsi novozélandské vlny a hedvábí. Jde o odolný a snadno omyvatelný koberec. Interiér pak doladíte dekoracemi s motivy kávy.

Do interiérů milovníků kávy bezesporu dobře zapadnou i doplňky inspirované barvami jihoamerických nížin. Právě pro ty jsou totiž typické světle hnědé teplé barvy.

Anketa

Jste spíše milovníky kávy, nebo čaje?
Kávy
58,3 %
Čaje
10,2 %
Chutná mi obojí
29,6 %
Ani jednoho
1,9 %
Celkem hlasovalo 460 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Připravte zahradní nábytek na novou sezonu

25. 4. 2022, 8:22

Možná jste se letos rozhodli pořídit zbrusu nový zahradní nábytek, možná využijete stávající a potřebujete ho jen uvést do kondice. Jak ošetřit ten starší...

Připravte se na lenošení na zahradě

19. 5. 2022, 8:19

Co by to bylo za léto bez relaxu na zahradě či terase? Pěkně se vyhřívat na pohodlné lenošce či houpačce, a když začne slunce pořádně pálit, otevřít slunečník,...

Výběr článků