Článek
Samotný dům byl postaven na počátku 20. století a je typickým příkladem dvojdomu s vnitřním dvorem skrytým před ruchem ulic. Byt v nejvyšším patře disponuje otevřenou terasou s výhledem na pásy balkonů a vstupy do sousedních bytů.
Byt v původní střešní konstrukci
Rekonstruovaný byt je pak půdní vestavbou z roku 2009, vybudovanou v původní střešní konstrukci. Prostor přinášel řadu architektonických výzev: šikmý vysoký strop, množství nosníků různých výšek, okna pouze na jedné straně a otevřený půdorys ve tvaru „L“, který vyžadoval pečlivé promyšlení zónování kuchyně, obývacího pokoje, jídelny a pracovny tak, aby spolu přirozeně souzněly.
Červená barva dominuje v celém prostoru
Majitelem bytu je Wei-Hai Chu, mezinárodní obchodník, jenž se do Prahy přestěhoval z Nizozemska. Přál si, aby nový interiér odrážel jeho městský životní styl: moderní, jednoduše dekorovaný, ale zároveň projevující jeho vášeň pro umění a starožitnosti. Červená barva, jeho oblíbená, se stala klíčovým akcentem, který se vine celým prostorem, dominujícím neutrálním tónům s přírodními dřevěnými povrchy.
Koncept starého a nového
Rekonstrukce se ujala interiérová designérka se svým týmem ze studia Schreck Design, která zvolila koncept „staré se potkává s novým“. Elegantní vestavěné skříně integrovala do stávající architektury, zatímco centrální prostor osadila dubovým nábytkem vyrobeným na zakázku. Ten doplnila kusy z majitelovy sbírky starožitností a uměleckých předmětů.
Součástí rekonstrukce byla kompletní výměna elektroinstalace a také veškerých svítidel. V kuchyni nechala designérka osadit nová dřevěná okna a dveře a položit novou dlažbu. Ta přišla i na balkon. V dalších částech bytu prošla renovací nejenom stará dřevěná podlaha, ale i nosné trámy. V celém bytě je rovněž nová výmalba zdí a stropů.