Hlavní obsah

Mladý muž našel nový domov v bývalé továrně

7. 12. 2018, 9:03

V bývalé továrně, kterou developer citlivě přestavěl na pohodlné bydlení, se nachází byt s vlastní historií. Tento objekt učaroval úspěšnému mladému muži, který se rozhodl pro pořízení bytu s dispozicí 2+kk.

Foto: totostudio a časopis Bydlení mezi panely (7x)

Kuchyňskému prostoru vévodí stylová pohovka a designový lustr.

Článek

Původní vzhled industriální budovy je zachován především v průčelí, kde se zachovala vysoká okna. I chodby a společné prostory domu napovídají, že se nejedná o běžné bydlení. Dispozice bytu odpovídá přesně požadavkům pro single bydlení, případně pro bezdětnou dvojici.

Ve vstupní chodbě se nacházejí dveře na toaletu s výklenkem pro umístění pračky a dveře do obytné místnosti. Hlavní místnost o rozměrech přibližně 5x5 m slouží jako kuchyň, jídelna i obývák. Odtud vedou posuvné dveře do ložnice, která je přímo napojena na koupelnu.

Prostor v chodbě opticky zvětšuje zrcadlo.

Investor měl svou představu o bydlení, měl již vlastní zkušenosti z vybavování prvního bytu. Jak ale sám říká, první byt byl pěkný, ale viděl v něm některé nedostatky.

Proto se tentokrát domluvil na spolupráci s bytovými designéry Věrou a Petrem Tomíčkovými z totostudia, kteří projekt navrhli a kompletně zrealizovali.

Televizní koutek se zakomponovaným písmenem Z

Majitel bytu měl několik požadavků na zadání. Barevně chtěl byt sladit do bílé, antracitové a červené na doplňcích. Hlavním přáním byl velký bar, stůl pro přátele, originalita a snad i jemný osobní detail – nenásilné výtvarné ztvárnění písmene z jeho jména. Podlahové krytiny a koupelna již byly ve vybavení bytu od developera. A jak to všechno dopadlo?

Barevně je byt koncipovaný v kombinaci bílé a antracitové doplněné o výraznou červenou. Zeleň bytu dodávají koruny stromů za velkými balkonovými dveřmi. Pojícím prvkem bytu je lesklá bílá s jemným dekorem pruhů. Ty zaujmou již ve vstupní chodbě na prostorné šatní skříni, která plní hned několik funkcí.

Zkraje u vstupních dveří slouží jako botník, nechybí efektní osvětlení při otevření skříně. Prostřední část pojme zavadla a jiné potřeby, krajní část nahrazuje komoru. Na toaletě je vyřešený úložný prostor na prací prášky a jiné saponáty pomocí praktické roletové skříně a několika zásuvek na drobnosti.

Kuchyň splňuje požadavky moderního vybavení. I přesto, že se neočekává, že bude majitel bytu vyvářet, nabízí mu všechny domácí spotřebiče i množství úložných prostor. Zajímavým prvkem je odsavač par, který zaujme neotřelým designem kvádru. V bílé barvě přesně zapadne do kuchyňské sestavy. Odtah odsavače zakrývají úložné prostory pod stropem.

Na první pohled upoutá velký bar s možností uložení velikého množství skla. Vinotéka a skrytý bar se zrcadlem a LED osvětlením jsou na dosah ruky od rozkládacího jídelního stolu. Designový lustr i velkoformátová fotografie Istanbulu dekorují jinak jednoduchý nábytek.

Obývací kout s pohodlnou rozkládací pohovkou vyniká hned dvěma detaily. Prvním je posuvný konferenční stolek, který lze jemně posouvat v liště na skříňce pod televizí, druhým detailem je červená police knihovny symbolizující písmeno Z, první písmeno jména obyvatele tohoto bytu.

Intimní osvětlení v ložnici

Originalita ložnice je patrná již na první pohled. Bílý lesklý blok postele ozvláštněný barevnými pruhy má nejen estetický význam, mezi pruhy se ukrývá také praktický výsuvný úložný prostor.

Intimní osvětlení vytváří nepřímé světlo zástěny a nočních stolků. Šatní skříň ve stejném designu pojme všechno oblečení pro majitele bytu.

Ložnice je řešena velmi elegantně.

Ložnice dále nabízí pracovní kout, který je díky prosklenému stolku a policím téměř k přehlédnutí.

Z ložnice je to jen pár kroků do koupelny s velkým proskleným sprchovým koutem. Zde stojí za prohlédnutí prádelní koš v barvě nábytku.

Postel nabízí praktický výsuvný úložný prostor.

„Single bydlení má své specifické znaky. Je vlastně kombinací rodinného bydlení a studentského pokoje. Majitel si zde bez ohledu na požadavky svého partnera nebo rodiny realizuje sny o ideálním bydlení. Nemusí hledět na praktičnost, o financích rozhoduje pouze sám,“ vysvětluje bytový designér Petr Tomíček.

„Kvalitně zařízený byt je bezpochyby také dobrou investicí,“ doplňuje majitel tohoto bytu.

Hledáme nejhezčí rodinné vánoční stromečky

Ozdobený stromeček je možné o Vánocích nalézt snad v každé české rodině. Když se na Štědrý večer rozzáří, rozlije se po celé domácnosti tajemná atmosféra, na niž se těší nejenom děti, ale i dospělí.

Jak vypadá ten váš? Je designově dovedený k dokonalosti? Anebo na něj věšíte tradičně památeční ozdoby po babičce? Zdobíte stromeček v pokoji, anebo jej máte venku, na zahradě? 

Na adresu bydleni@novinky.cz nám do 20.12.2018 pošlete fotografii (orientovanou na šířku) s vaším vánočním stromečkem a připojte pár zajímavých informací o něm. Přehlídku těch nejhezčích vám přineseme v článku o Vánocích v rubrice Bydlení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků