Hlavní obsah

Malou koupelnu řešte efektivně

25. 5. 2021, 8:25
Právo, Karolina Černá

Když nám chybí finance nebo prostory k rozšíření koupelny, pracujeme s každým centimetrem a optickým klamem navozujícím dojem velkorysosti.

Foto: Rako

Keramická dlažba i obklady mají mít chladný světlý odstín. Vzdušný dojem vzbuzují větší formáty s min. spárou i prosklený sprchový kout bez vaničky.

Článek

Koupelnová studia nabízejí koncepty i pro ty nejmenší koupelny. Zohledňují přitom jejich designovou i praktickou stránku, např. kolik místa potřebujeme mezi toaletou a sprchovým koutem/vanou pro pohodlné používání, jak vysoko a kam patří umyvadlo, zrcadlo, police. Řešení musí vyhovovat všem členům domácnosti.

Tradiční svítidla nahradíme bodovkami nebo LED pásy v rámu zrcadlové skříňky, instalujeme je do rohů, vestavíme do podhledu.

Malé koupelně prospějí rohové poličky, skříňky. V případě nutnosti využijeme maximální možnou plochu stěny, zakoupíme vysokou štíhlou skříň sahající od podlahy po strop.

Foto: Dřevojas

Zavěsme, co můžeme! Zdánlivě levitující nábytek pocitově odlehčí místnost, navíc díky němu snadněji vytíráme podlahu.

Pořídíme asymetrickou vanu se zástěnou nebo prosklený sprchový kout bez vaničky. Sklon k odtoku svěříme odborníkovi, abychom si nevytopili byt.

Má-li být součástí koupelny pračka, vybereme menší bokem plněný spotřebič a typ umyvadla, pod který ho lze postavit.

Sestavte koupelnu na míru své rodině

Volíme jasné chladnější barvy. Pokud upřednostníme tmavší zdi, držíme se jednoho odstínu.

Strop v kontrastu ke stěnám opticky otevřeme bílou výmalbou. Barvu spárovací hmoty sladíme s tónem velkoformátových obkladů a dlažby.

Anketa

Připadá vám vaše koupelna malá?
Nepřipadá. Ta prostě JE malá!
66,9 %
Docela ano.
9,7 %
Ano, ale mně by asi připadala malá skoro každá.
1,6 %
Nemyslím si, že by byla nějak malá.
10,4 %
Ne, mám pěkně velkou koupelnu.
9,2 %
Ne. Ta naše je naopak až moc velká!
2,2 %
Celkem hlasovalo 8167 čtenářů.

Reklama

Související články

Co se starými obklady v koupelně

8. 4. 2021, 8:34

Chystáte se rekonstruovat koupelnu a nechce se vám do bourání starého keramického obkladu? Zvažte, zda by nestačilo jen nalepit nové obkladačky na ty původní....

Koupelnám vévodí velkoformátové obklady

25. 4. 2021, 8:23

Módní diktát se nevyhýbá ani obkladům pro koupelny. „In“ jsou hlavně větší formáty. A také obklady s grafickými motivy a ty, co vypadají jako fototapety. Výběr...

Výběr článků