Článek
Po rekonstrukci byt nabízí více místa než řada rodinných domů. Dispozice 11+kk je pochopitelně nadsázka, ale díky chytrému řešení každý z 82 metrů čtverečních najde maximální využití.
Vejde se do nich vstupní hala s denním světlem, dlouhá centrální chodba s posezením, dva dětské pokoje s pohodlným spaním pro tři děti, dvě koupelny, samostatná toaleta s úložnými prostory, kuchyň s jídelním koutem až pro osm lidí a obývací pokoj s knihovnou úctyhodných rozměrů, kterou by chtěl mít doma každý intelektuál.
Dále je součástí bytu pracovní kout, rodičovská ložnice a domácí sauna, díky které celá rodina posiluje svoji imunitu. A samozřejmě nechybí ani šatna, sklad a prádelna v jednom.
Na začátku byl trojtrakt
Proměna tohoto bytu dokazuje, že i s trojtraktem se dá pracovat. Přestože systém čtyř nosných stěn, které jednotku rozčleňují na tři části, je noční můrou většiny architektů.
Temnou chodbu stačilo rozdělit na předsíň s posezením a prosvětlenou vstupní halu. Celý prostor je tak nejen lépe využitý, ale vyznačuje se i větší flexibilitou, dynamikou a působí příjemnějším dojmem.
Dostatek komunikačních prostor i komfortu
I když to na první pohled vypadá, že architekti plýtvali místem, bytu sluší dlouhý otevřený prostor. Tvoří ho kuchyňský kout s jídelnou a nechybí ani velký kulatý stůl, který společně s průhledem do haly patří k hlavním dominantám místnosti.
České realitní kuriozity: Byteček menší než kůlna i penthouse větší než luxusní vila. A ceny rostou!

Součástí je i zajímavě řešená obývací část. Ta se nachází na podiu u okna a z obou stran je obklopená knihovnami. Prostorná pohovka přes den poskytuje příjemné posezení pro celou rodinu i přátele a večer se dá rozložit.
Rázem z ní tedy vznikne velké letiště a byt je připravený i na návštěvy, které se tu rozhodnou strávit noc.
Komfortní spaní ale nabízí také ložnice rodičů a dětské pokoje, kde je zároveň i dostatek místa na hraní nebo učení. Sauna pak připomíná spíš luxusní wellness hotel než běžné bydlení.
Kromě velkorysosti a pohodlí mají všechny místnosti ještě jeden společný znak, a to světlé tóny s převahou béžové a bílé, které pouští do interiéru ještě více přirozeného světla. S celkem skvěle ladí i dubová podlaha a nízký dřevěný obklad, respektive monumentální sokl zapuštěný do stěn. O oživení se pak postarají jen jemné detaily.
Na hrách se světlem je založená i takzvaná camera obscura, tedy dírková komora, která je předchůdcem fotoaparátu a může sloužit jako promítací zařízení. Obyvatelé bytu ji snadno vytvoří, pokud zavřou posuvné dveře a okno mezi halou a kuchyní zakryjí černým papírem s malým otvorem ve středu. Zrcadlové promítání tak může začít.