Hlavní obsah

VIDEO: Do Česka míří první čínské terénní auto

25. 9. 2008, 15:43 – PRAHA

Na českém trhu se v říjnu začne prodávat terénní vůz Ceo čínské značky Shuanghuan. Uvedli to zástupci firmy na čtvrteční tiskové konferenci. Jde o první čínské auto, které přichází na český trh.

Foto: René Volfík, ČTK

Nový model vozu CEO čínského výrobce automobilů Shuanghuan.

Článek

Automobilka v minulosti u modelu Ceo čelila obvinění z plagiátorství. Vůz je v zadní části nápadně podobný BMW X5 a zepředu jej někteří odborníci přirovnávají k Land Cruiseru od Toyoty. V červnu jej bavorský soud zakázal tamnímu dovozci prodávat. Podle zástupců importérské firmy Lum-Oris má vůz homologaci Euro 4.

:. Palubní deska nového vozufoto: ČTK/René Volfík

Auto by mělo podle neoficiálních informací stát kolem 700 000 korun, což je zhruba polovina proti X5 od BMW. I cena Land Cruiseru se pohybuje nad jedním miliónem korun. Do konce roku by měla vzniknout síť 16 koncesionářů po celé ČR, která bude čínský vůz nabízet.

Shuanghuan Ceo je sportovně užitkový vůz s pohonem všech kol. Je poháněn benzínovým čtyřválcovým motorem Mitsubishi o zdvihovém objemu 2,4 litru s šestnáctiventilovou technikou. Maximální výkon je 92 kW a nejvyšší točivý moment 190 Nm. V nabídce by měla být i přestavba na LPG. Největší rychlost vozu uvádí výrobce 160 km/h.

:. Shuanghuan CEO: nejenom zezadu si jej na dálku spletete s BMW X5.

Již dříve v letošním roce oznámila společnost Auto Palace Group, že bude do Česka dovážet levné automobily čínské značky Build Your Dreams (BYD). Společnost A. Charouz Motors již od loňska slibuje prodej vozů značky Brilliance, začít by měl ještě v letošním roce.

Odborníci očekávají, že právě nabídka levných aut z Indie, Číny nebo Rumunska bude mít vliv na celkový pokles cen na tuzemském trhu. Ceny jsou již nyní nejnižší za posledních 15 let především díky silné koruně, velké konkurenci i recesi v západní Evropě.

Reklama

Výběr článků