Hlavní obsah

U Sokolova začala stavba testovacího polygonu BMW

18. 5. 2020, 15:05

Automobilka BMW Group začala s prvními pracemi na novém vývojovém centru u Sokolova. Po získání stavebního povolení zahájila zemní práce na přípravě obslužných komunikací, sdělil mluvčí BMW pro Českou republiku David Haidinger.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Stavba testovacího polygonu BMW na Sokolovsku.

Článek

"Plán zahájení prvních testovacích úkonů počátkem roku 2022 se i přes pandemii koronaviru podaří dodržet," uvedl Haidinger.

Současná omezení způsobená pandemií koronaviru zapříčinila podle mluvčího jen mírné zpoždění, které BMW plánuje dohnat v průběhu výstavby.

BMW může začít stavět zkušební polygon na Sokolovsku

AutoMoto

"Prvním krokem budou zemní práce, jež připraví podloží pro zkušební tratě. V souladu s povolením pro logistiku a zařízení staveniště již byly v severní části území zahájeny první zemní práce a pokládka asfaltu pro obslužné komunikace," popsal Haidinger.

Je budoucnost takhle pomalá? Pasažérem v autě bez řidiče

AutoMoto

Zemní práce na celém komplexu by měly být hotové do konce roku 2021, následovat budou stavební práce, se kterými se začne v severozápadní části území v roce 2022.

Připravované vývojové centrum BMW Group bude po svém otevření jedním ze čtyř klíčových vývojových center BMW Group. Plánuje se zde především vývoj systémů autonomní jízdy. Plánovaná investice by měla dosáhnout podle odhadů asi 250 milionů eur, tedy asi 6,4 miliardy korun.

Nové BMW řady 4 už pózuje v maskáčích

AutoMoto

Plocha budoucího vývojového centra se nachází na místě bývalé výsypky severně od Sokolova a zabere přibližně 650 hektarů. BMW pozemky získala od Sokolovské uhelné za velmi výhodných podmínek. Během následujících dvou let na nich vznikne několik zkušebních drah pro testování vozidel v různých podmínkách a situacích. Celý projekt je významnou investicí nejen z pohledu BMW Group, ale má také přispět k rozvoji zaměstnanosti, služeb a vzdělávání v celém region.

Reklama

Související témata:

Výběr článků