Hlavní obsah

Fiesta se převlékla do sportovního a nabízí vyšší výkon

20. 3. 2009, 12:09
Novinky, maž

Minulá Fiesta ST byla velmi schopným hot hatchem (malé, sportovně laděné auto). Aby čekání na novou generaci nebylo tak dlouhé, připravila firma Mountune Performace ve spolupráci s Fordem upravenou současnou verzi.

Článek

Upravená verze vychází z Fiesty 1,6i, kterou pohání benzínová šestnáctistovka s výkonem 120 koní (88 kW) a točivým momentem 152 Nm. Díky úpravám řídící jednotky, sání a přidání sportovního výfuku stoupl výkon o 20 koní, motor ho navíc dosahuje ve vyšších otáčkách – konkrétně při 6750. Točivý moment nyní činí 170 Nm.

Díky úpravám je zrychlení na stokilometrovou rychlost o dvě vteřiny rychlejší než v sériové verzi (konkrétně 7,9 s). Důležitější než tento údaj je nicméně fakt, že řízení je zábavné a tohle malé a hbité auto výborně sedí v rychlých i pomalých zatáčkách.

Povedený tunning od Mountune Performance

Povedený tunning od Mountune PerformanceFOTO: Ford

Kromě úprav na motoru upravila firma Mountune Performace také vzhled Fiesty – jiný je přední nárazník a nástavce prahů. Vzadu přibylo decentní křídlo a difuzor. Vše korunuje sportovně laděný výfuk s dvojitými koncovkami, žlutá vnější zpětná zrcátka a černá litá kola se žlutou páskou na jejich obvodu. V bílé barvě vypadá tahle nabroušená Fiesta výtečně, nepřeplácaně a přitom sportovně.

Upravená Fiesta je dostupná u dealerů Ford, bohužel pouze ve Velké Británii. Cena za úpravu vozidla činí v přepočtu velmi přijatelných 45 tisíc korun.

Reklama

Související témata:

Výběr článků