Hlavní obsah

Toyota poutá na vylepšený Hilux, za volant usedl Fernando Alonso

3. 6. 2020, 12:28

Nová Toyota Hilux dostane větší motor. Třebaže je stále maskovaná, pilot Fernando Alonso už se s ní projel - a je podle něj výborná. Jak taky jinak, když video natočila sama automobilka Toyota.

Fernando Alonso za volantem prototypu Toyoty HiluxVideo: Toyota

 
Článek

Třebaže si Fernando Alonso vydobyl největší slávu ve formuli 1, dnes jezdí offroadové rallye a je úřadujícím mistrem světa ve vytrvalostních okruhových závodech.

Dakar jezdí na Toyotě Gazoo Racing Hilux, v níž ho ve videu vidíme pěkně vysoko skákat. Podstatnější ale je maskovaný prototyp, který stojí v pozadí, když pilot mluví. To je totiž modernizovaná Toyota Hilux, která by se měla kompletně představit někdy v tomto týdnu.

Foto: Toyota

Nový Hilux je zatím skryt pod vrstvou maskovací fólie.

Video s Alonsem za volantem tedy považujme za upoutávku. Třebaže bylo zveřejněno nyní, pilot se s novým Hiluxem projel už v loňském roce v rámci testování a příprav na Dakar, v němž zkraje letošního roku dojel na 13. místě celkově, což je na první start v této extrémně náročné soutěži obdivuhodný úspěch.

Třebaže to je „jen” upoutávka, přesto v ní nacházíme důležitou informaci - vůz dostane nový 2,8l motor. S největší pravděpodobností to bude dieselový čtyřválec, ovšem na potvrzení si zatím počkejme, stejně jako na hodnoty výkonu a spotřeby.

Test Toyoty Hilux: Svérázná na asfaltu, schopná mimo něj

AutoMoto

Současný Hilux se v Česku prodává pouze s 2,4l vznětovým čtyřválcem. Celková nabídka motorů je však mnohem širší - nejslabší je třílitrový dieselový čtyřválec bez přeplňování, který nabízí 97 koní a 197 N.m, nejvýkonnější je čtyřlitrová benzínová V6 o 238 koních a 376 N.m.

Protože z devíti motorizací se v Česku prodává jen jedna, nelze zatím s jistotou říci, zda se k nám nový 2,8l motor, o němž Alonso mluví ve videu, dostane. Počkejme si, co Toyota odhalí při oficiálním představení novinky.

Reklama

Související články

Výběr článků