Hlavní obsah

Suzuki a Daihatsu se v čele s Toyotou zaměří na ekologická užitková auta

21. 7. 2021, 16:53

Suzuki a Daihatsu se v rámci společného podniku Commercial Japan Partnership Technologies vedeného Toyotou zaměří na urychlení elektrifikace a uhlíkové neutrality užitkových aut.

Foto: Suzuki

Suzuki Jimny (Ilustrační foto)

Článek

Japonské automobilky Suzuki Motor a Daihatsu Motor vstoupí do společného podniku, který vede automobilka Toyota a který má urychlit elektrifikaci a uhlíkovou neutralitu užitkových aut. Ve společnosti Commercial Japan Partnership Technologies, kterou v dubnu Toyota zprovoznila s menšími automobilkami Isuzu Motors a Hino Motors, získají Suzuki a Daihatsu každá desetiprocentní podíl. Informovala o tom dnes agentura Kjódó.

Mosteckem v Suzuki Jimny: Malý offroad překvapil, krajina ještě více

Daihatsu a Suzuki jsou hlavními výrobci miniautomobilů s motorem do 660 kubických centimetrů. Tato menší a levná vozidla jsou v Japonsku oblíbená, zčásti díky nižším registračním poplatkům a silniční dani. Tvoří přibližně 40 % prodaných aut. Společný podnik vedený Toyotou tak rozšíří působnost ze standardních i na menší nákladní auta.

„Díky partnerství se Suzuki a Daihatsu budeme moci rozšířit okruh spolupráce nejenom na užitková auta, ale také na miniautomobily,” řekl prezident Toyoty Akio Tojoda. Daihatsu je dceřinou společností Toyoty, která je jejím stoprocentním vlastníkem. V Suzuki má Toyota podíl 4,9 procenta.

Reklama

Související články

Výběr článků