Hlavní obsah

Policie ve středních Čechách začala využívat označené auto s radarem

18. 8. 2021, 10:18

Středočeská policie začala v těchto dnech využívat první vůz Škoda Superb v barvách policie, který je vybaven radarem. Vůz umí měřit okolojedoucí auta za jízdy; dosud tuto funkci měly pouze vozy v civilním provedení. Další začne brzy sloužit v Pardubickém kraji, do budoucna se počítá s jejich rozšířením.

Foto: Jaroslav Beneš, ČTK

Středočeský policejní superb osazený radarem

Článek

Radar byl nainstalován do jednoho z celkem 38 policejních superbů, které si policie nově převzala. Všech 38 superbů bude sloužit na silnicích v celé republice, ovšem pouze některé z nich budou vybavené radary. První vůz s radarem, dle Týdeníku Policie verzí Ramer 10C, bude sloužit v rámci celého Středočeského kraje, kromě dálnic ho mohou řidiči potkat také na silnicích prvních i nižších tříd.

Policie převezme od Škody přes pět stovek superbů a kodiaqů

AutoMoto

Podle ředitele služby dopravní policie Jiřího Zlého zavádí policie polepené vozy s radary v rámci vyvážení represivní a preventivní činnosti. „Vozidlo bude vykonávat i preventivní činnost,” řekl Zlý.

Foto: Jaroslav Beneš, ČTK

Středočeský policejní superb osazený radarem

Podle vedoucího odboru metodiky a koordinace výkonu služby ředitelství služby dopravní policie Michala Hodbodě umí nový Superb měřit auta jak při souběžné jízdě, tak v protisměru, nebo vozy, které policejní vůz předjíždí.

Superb v barvách policie s radarem začne brzy sloužit také v Pardubickém kraji. Policie počítá také s dalším rozšířením radarů do označených vozů. „Je vyhlášené výběrové řízení na nákup vozidel s měřiči rychlosti,” uvedl Hodboď. Kromě radaru mají nové Superby například i upravený polep na zádi vozidla, který obsahuje více fluorescenční barvy, aby byly vozy lépe viditelné na silnicích.

Reklama

Související články

Výběr článků