Hlavní obsah

K novému elektromobilu Porsche budou tři roky dobíjení zdarma

31. 1. 2019, 9:11
Novinky, fra

Automobilka Porsche začne zanedlouho vyrábět svůj první sériový elektromobil Taycan. Aby zvýšila jeho atraktivitu, přidá zákazníkům při nákupu i tři roky dobíjení zdarma.

Foto: Porsche

Porsche Taycan

Článek

Porsche chce s elektromobilem Taycan uspět, a tak bude nabídka vskutku neodolatelná. Tři roky dobíjení zdarma vypadají naprosto úžasně. Jenže jako obvykle to má nějaký háček.

Především bude část nákladů skryta v ceně vozu. Další věc je ta, že u nás si nikdo něco takového nepořídí. Dokonce ani v Německu ne. Půjde totiž o nabídku pro USA a navíc s omezením pouze pro síť dobíjecích stanic Electrify America. Ovšem tahle síť má být opravdu hustá, takže se není třeba obávat, že by auto někde ztroskotalo na vybité akumulátory. Jen na hlavních dálničních tazích má být postaveno víc než 400 dobíjecích stanic s více než pěti dobíjecími stanovišti. K tomu připočtěte 184 městských stanovišť v sedmnácti největších městech USA.

Foto: Tesla

Dobíjecí stanice Tesla

Navíc i Porsche oznámilo, že do Electrify America se hodlá zařadit a postavit další dobíjecí místa za přibližně 70 milionů dolarů. Všechny prodejny Porsche (je jich 191) se tak zapíšou do mapy dobíjecích stanic, když od července budou mít všechny veřejnou stanici.

Dobíjecí stanice nebudou žádná ořezávátka. Dokážou nabít Porsche Taycan silou až 350 kW s napětím až 800 V, což je trojnásobek dobíjecího příkonu Tesly. Díky tomu může za auto čtyři minuty nabít akumulátory na jízdu dalších 100 km. Cena vozu zatím nebyla oznámena.

Reklama

Související témata:

Výběr článků