Hlavní obsah

Golf musí být podle šéfa Volkswagenu představen do konce roku

19. 6. 2019, 7:52

Automobilka Volkswagen slovy svého generálního ředitele Herberta Diesse potvrzuje svůj plán představit novou generaci Golfu ještě letos. Automobilka je nyní ve fázi příprav na sériovou výrobu a Diess slíbil, že se první kusy dostanou k zákazníkům v letošním roce.

Foto: Volkswagen

Volkswagen ukázal tuto skicu příští generace Golfu při výročním setkání akcionářů.

Článek

„V současnosti se pereme s náběhem výroby. Stihneme termín a první vozidla budou doručena koncem tohoto roku,“ cituje Diesse web Automotive News, a to z globální konference vrcholového managementu firmy.

Diess v souvislosti s tím určil Karlheinzu Hellovi, vedoucímu týmu stojícímu za vývojem nového Golfu, dva cíle – zlepšit ziskovost celé modelové nabídky a mít dobrý náběh výroby.

Jasné datum startu prodejů nicméně zatím nebylo oznámeno, máme jen starší potvrzení prezentace médiím, která proběhne v říjnu letošního roku. Jak bude vůz vypadat, zatím stále není jasné; starší fotky ukazují maskované prototypy a starší skica úplně nahoře přibližuje přední světla.

Nový Golf má být v čele své třídy co do konektivity, má mít standardem digitální přístrojový štít a také má dostávat softwarové aktualizace po internetu. To také znamená, že úroveň jeho zabezpečení proti útokům hackerů musí být podstatně lepší, než je to u auta, které není připojeno k internetu.

Reklama

Výběr článků