Hlavní obsah

Citroën spojil crossover a sedan, vzniklo čínské C3L

4. 5. 2020, 12:03
Novinky, laz

Automobilka s dvojitým šípem ve znaku chystá sedan s prvky crossoveru. Netradiční kombinace unikla před premiérou na sociální sítě. Ovšem do Evropy se nedostane.

Foto: Marek Bednář, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Spojení sedanu a oplastování ve stylu crossoveru je vzácné, obvykle touto kúrou projdou spíše auta s karosérií kombi. Ovšem najdou se výjimky, jako je Volvo S60 CrossCountry v minulé generaci. Nebo Citroën C3L, který před premiérou unikl na internet.

Snímky ukazují sedan vycházející z čínského hatchbacku C3-XR, který se prodává od roku 2014. Podle webu CarNewsChina bude mít na délku 4505 mm, na šířku 1748 mm a na výšku 1513 mm, zatímco rozvor zůstane na původních 2655 mm. Spadá tedy stále mezi malé vozy segmentu B.

O pohon by se měl stejně jako u výchozího hatchbacku postarat atmosféricky plněný tříválec o zdvihovém objemu 1,2 litrů a výkonu 114 koní.

Citroën má miniaturního Kamaráda. Model Ami je navržen pro levné sdílení

Auto vymykající se běžným zvyklostem je přesně šité na míru čínskému zákazníkovi. Vzezření crossoveru je moderní i praktické na venkov, zatímco karoserie sedanu je na tamním trhu stále symbolem pro reprezentativnější vůz. V Evropě s Citroënem C3L nepočítejme.

Reklama

Související témata:

Výběr článků