Hlavní obsah

Chcete si postavit vlastní motor? Chevrolet to umožní zákazníkům Corvette

18. 9. 2022, 11:59

Postavit si vlastní motor do vlastního auta je snem nejednoho fanouška rychlých kol. Chevrolet to nyní umožní zákazníkům supersportu Corvette Z06. Cena služby není zatím známá.

Foto: Chevrolet

Motor Chevroletu Corvette C8 Z06

Článek

Většina automobilek vám prodá hotové auto, některé nabídnou i kit, který si doma poskládáte. Chevrolet však nabídne zákazníkům Corvette Z06, aby si přímo v továrně postavili motor do svého auta. Samozřejmě pod dohledem zkušeného motoráře.

Foto: Chevrolet

Chevrolet Corvette Z06 gen. C8

Oznámil to Kai Spande, ředitel výrobního závodu v Bowling Green v Kentucky, kde se tento model vyrábí. Možnost bude otevřená od druhého kvartálu roku 2023 a výhradně pro 5,5l osmiválec LT6, který pohání právě Corvette Z06 gen. C8.

Zákazník stavící motor bude přiřazen na pozici výrobní linky, kde dostane všechny díly potřebné k sestavení motoru. Po dokončení motor poputuje na testovací brzdu a následně bude namontován do Z06 pro toho dotyčného zákazníka.

První Corvette Z06 Convertible C8 se vydražila za milion dolarů. Peníze jdou na charitu

Chevrolet už v minulosti, v roce 2011, nabídl podobnou možnost pro motory LS7 a LS9, nešlo ale o pohonné jednotky do konkrétních aut, nýbrž samostatné motory. V USA je běžné, že automobilky takto některé motory nabízejí.

Zákazník si tehdy koupil rozmontovaný motor v krabici a mohl si připlatit za to, že ho sestaví v centru Chevroletu v michiganském Wixomu pod dohledem zkušeného motoráře.

Reklama

Výběr článků