Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Tipy na víkend: Ladovské vepřové hody zasytí, meditace v Ostravě uvolní

Ještě než se pustíte do jarních detoxikačních kúr a pozvolného shazování kil do plavek, dopřejte si masopustní hody. Kdybyste přece jen trpěli výčitkami, vystřídejte obžerství za trochu sportu, ať už obujete tenisky, nebo si stoupnete na běžky.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Tipy na víkend: Ladovské vepřové hody zasytí, meditace v Ostravě uvolní
Praha

Za kulturou

V sobotu si v Museu Kampa můžete prohlédnout právě zahájenou výstavu Karla Trinkewitze, žurnalisty, básníka a umělce. V tematických celcích tam budou k vidění jeho koláže. Více se o expozici i umělci dočtete zde.

Divadelní sousedé

Divadlo Horní Počernice zve v sobotu na premiéru komediální hry Sousedé jsou požehnání. Uskuteční se od 19:30. Více se dozvíte zde.

Zabijačkové hody

Florbalová škola Bohemians zve v neděli všechny fanoušky na zabijačkové hody, které se spolu s bohatým doprovodným programem odehrají od 15:30 ve sportovní hale Děkanka. Předcházet jim bude samozřejmě sportovní zážitek v podobě zápasu FBŠ Bohemians a VS Bivoj Litvínov. Více zde.

Středočeský kraj

Ladovské vepřové hody

Staročeská zabijačka s tradiční atmosférou a spoustou dobrot vás v sobotu možná přiláká do Ladova kraje, konkrétně do Velkopopovického pivovaru. Nebude chybět ani masopustní průvod, živa hudba a mnoho dalšího. Program si prohlédněte zde.

Expediční kamera v Kladně

Filmový festival o dobrodružství a cestování - Expediční kamera - přivítá zájemce v sobotu v areálu Lezecké stěny Kladno. Program začne v 16:00 a potrvá až do večerních hodin. Více zde.

Jihočeský kraj

Městský televizní ples

MěKS Dačice se v sobotu od 19:30 rozezní živou hudbou. Uskuteční se tam totiž Městský televizní ples, jehož hlavní hostem bude zpěvačka Heidi Janků. Více se dočtete zde.

Plzeňský kraj

Mistrovství ve wrestlingu

Mistrovství západních Čech v silovém přetahování se uskuteční v neděli v ZŠ Karla Vokáče v Rokycanech. Budete tam moci fandit zápasníkům hned v několika kategoriích. Více zde.

Karlovarský kraj

Do řady!

Punk-rockový koncert kapely Do řady!, která je na české hudební scéně už téměř 30 let, si v sobotu večer užijí návštěvníci hudebního klubu Irská v Karlových Varech. Více čtěte zde.

Ústecký kraj

Ples přátel vína

V sobotu od 20:00 se sejdou příznivci vína a nejen oni na Hradu v Litoměřicích. Uskuteční se tam totiž Ples přátel vína, tentokrát v rámci Roku Karla IV. Kromě vín čeká účastníky hudba, tanec a zkrátka vše, co k plesům patří. Více se dozvíte zde.

Liberecký kraj

Doteky poznání

Na novou výstavu obrazů a šperků můžete tento víkend poprvé zavítat do galerie Centra textilního tisku v České Lípě. Vernisáž výstavy Doteky poznání proběhne v pátek v 16:30 tamtéž. Více zde.

Královéhradecký kraj

Pivo a klobása

Slavnosti českého piva a polských klobás proběhnou v sobotu v restauraci Švejk v Meziměstí. Jak už samotný název akce napovídá, pochutnáte si tam na jídle i pití. K ochutnání tam bude také 53 vín. Více informací naleznete zde.

Pardubický kraj

Ples medu a perníku

Kulturní dům Hronovická v Pardubicích zve v sobotu na Ples medu a perníku. Užijete si na něm živou hudbu, tanec a další program. Více hledejte zde.

Vysočina

Cestopisné vyprávění

KVIC Opatov zve v sobotu na cestopisné vyprávění Hynka Horáka zaměřené na Izrael. Program začne v 17:00. Více hledejte zde.

Jihomoravský kraj

Pivní festival v Oslavanech

Další zimní festival piva v Oslavanech se uskuteční tuto sobotu v areálu Dělnického domu. Kromě ochutnávky piv se můžete ve večerních hodinách těšit také na DJe. Více zde.

Olomoucký kraj

Winter run Olomouc

Zimní běh pro všechny, kteří nelení, odstartuje v sobotu v Olomouci. Winter run si tam budete moci zaběhnout na trase dlouhé čtyři nebo osm kilometrů. Více čtěte zde.

Zlínský kraj

Noční stopa Valachy

Do večerního běžkařského závodu se zapojte v sobotu od 18:00 ve Velkých Karlovicích. Startovat se bude od hotelu Galik v údolí Léskové. Více se dozvíte zde.

Moravskoslezský kraj

Den v tiché meditaci

Odpočinkový program pro absolutní odreagování těla i mysli od stresu a každodenního shonu láká v sobotu do Ostravy. Den v tiché meditaci si tam zájemci užijí od 9:00 do 18:00 v Zenové dódžó Zanmaidži. Více informací naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků