Hlavní obsah
Jihočeští odborníci na cestovní ruch lákají turisty například do Slavonic, kterým se díky zachovanému historickému jádru města přezdívá perla západomoravské renesance. Foto: Lucie Kándlová, Právo

Sousedé na jižní hranici zvou k návštěvě

Povzbudit a rozproudit cestovní ruch v některých českých i rakouských regionech podél jižní hranice Česka si dal za cíl nový česko-rakouský přeshraniční projekt s názvem Poznejte turistické cíle v srdci Evropy s podtitulem Kam k sousedům?

Jihočeští odborníci na cestovní ruch lákají turisty například do Slavonic, kterým se díky zachovanému historickému jádru města přezdívá perla západomoravské renesance. Foto: Lucie Kándlová, Právo
Sousedé na jižní hranici zvou k návštěvě

Projekt je zaměřen především na vzájemnou propagaci atraktivních turistických cílů v jednotlivých regionech a zapojil se do něj Jihočeský a Jihomoravský kraj, Vysočina a Dolní Rakousy. Podpořit má především cestovní ruch v době koronavirové krize.

Na jihu Moravy jsou to vinařské stezky a na víno lákají i Dolnorakušané.

„Ukazuje se, že koronavirová situace je nevyzpytatelná a její vývoj lze jen velmi obtížně a bez záruk odhadnout. Přejet při cestě na dovolenou více hranic se ukazuje stále jako velký problém. Bezpečná země z pohledu nákazy už za týden či dva bezpečnou zemí být nemusí, což může dovolenou zkomplikovat. Sedět doma ale není třeba. V našem těsném okolí existuje řada velice atraktivních lokalit, které určitě stojí za návštěvu,“ řekl Pavel Hroch, náměstek českobudějovické hejtmanky.

Jižní Čechy nabízejí výlety nejen na zámky v Českém Krumlově či v Hluboké nad Vltavou, ale turistům z jiných koutů republiky i Rakouska chtějí ukázat další méně známá zajímavá místa. Jde především o oblast České Kanady, Třeboňska a Novohradska.

Mezi top cíle na Vysočině, která má hned tři města s památkami UNESCO, pak patří například Telč, Třebíč či Žďár nad Sázavou. Na jihu Moravy jsou to vinařské stezky, město Brno či Znojmo.

„A na víno lákají i Dolnorakušané. Čeští turisté mohou navštívit nejznámější vinařskou oblast Rakouska, městečko Lunz am See, vídeňský alpský oblouk či Národní park Thayatal,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Inspirativní tipy k návštěvě vybrali v každém kraji odborníci na cestovní ruch a každý kraj tyto turistické cíle prezentuje na svých portálech, a to www.jiznicechy.cz, www.vysocina.eu, www.jizni-morava.cz a www.dolni-rakousko.info.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků